Rádio Blaník rozváží svačiny a pomáhá v Itálii

Rádio BLANÍK spojilo síly se společností LE&CO a s pekárnou Kabát a rozváží Svačiny pro hrdiny z první linie. Fakt, že rádio spojuje dokazuje i to, že se Rádio Blaník spojilo s italským Rádiem 2.0 Bergamo. Tato stanice vysílá v místech, která patří mezi hlavní světová epicentra šíření koronaviru. Nakonec se zapojilo i s hmotnou pomocí ve spolupráci s firmou Velcar.

blaník-e1586172877472
Zdroj: Rádio Blaník

Speciální svačinový tým Rádia Blaník obdarovává záchranáře, lékaře, zdravotní sestry, ošetřovatelky v domovech pro seniory, řidiče MHD, policisty, vojáky, hasiče, ale i prodavačky a mnohé další. LE&CO věnuje tu nejlepší šunku a pekárna Kabát křupavé rohlíky! „LE&CO je naším dlouholetým partnerem, se kterým jsme v posledních letech realizovali už několik úspěšných projektů. S o to větší radostí jsme se připojili také k tomuto, který má v těchto dnech skutečně smysl. Je jasné, že skvělá šunka si žádá i skvělé pečivo, proto je nám velkou ctí, že k tomuto projektu se zcela nezištně přidala také pekárna Kabát,“prozrazuje Daniel Rumpík, programový ředitel Rádia BLANÍK.

Svačinový tým vyrazil poprvé v pondělí 6. dubna 2020 a posluchači Rádia BLANÍK mají možnost ovlivnit jednotlivá místa, kam budou svačiny dovezeny. Stačí poslat SMS na 603 118 118, případně je možné napsat svůj tip na blanický Facebook.

Celkem už navštívili 51 míst po celé zemi a rozdali 4162 balíčků šunky a 4270 křupavých rohlíků! „To vše s velkou pomocí od našich posluchačů, kteří nás ve studiu doslova zasypali spoustou tipů, kam bychom měli svačiny dovézt,“ prozradil Daniel Rumpík, programový ředitel Rádia BLANÍK. Tato kampaň měla původně trvat do pátku 17. dubna, ale vzhledem k velkému ohlasu se rádio rozhodli ji o dva týdny protáhnout. Jezdit tak bude až do konce dubna!

Živé vysílání do Itálie

Po krátké ranní konverzaci do Itálie přes sociální sítě přišel nápad – spojení přes online stream a zároveň i sdílení s posluchači BLANÍKU. Posluchači Rádia 2.0 Bergamo si tak mohli v přímém přenosu poslechnout zdravici pro ně i pro celou Itálii, která se odvysílala také v italštině. Vstup byl zakončen písničkou od legendárních Ricchi e Poveri.

V Bergamu to vyvolalo velké nadšení a vstup byl odvysílán moderátorem Alessandrem v ranní show. Zpráva o vysílání se objevila i na italských sociálních sítích a vyvolala velké emoce, díky to mu se Rádio Blaník nově podílí i na hmotné pomoci. Společnost VELCAR teď totiž nešije potahy do aut, ale něco daleko potřebnějšího. Blaník požádali o podporu a přidal se. „Naše firma má v Itálii dlouhodobě výborné kontakty a vztahy. Proto jsme hned po vypuknutí této krize neváhali a dali se do práce. Do oblasti Bergama jsme odeslali 500 roušek, které sami vyrábíme. Už za deset dnů pak chceme odeslat další ještě o něco větší várku ochranných pomůcek. Budeme moc rádi, když se kdokoliv připojí a naše pomoc tak bude ještě větší,“ pokračuje jednatel firmy Miloslav Vlk, který zároveň dodává, že společnost svoji pomoc koordinuje s krizovým štábem Ministerstva zahraničních věcí ČR a Generálním konzulátem ČR v Miláně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .