Rádio BLANÍK navštívilo Martu Kubišovou

V těchto dnech si samozřejmě i u nás na BLANÍKU připomínáme řadu osobností, které souvisí s třicátým výročí sametové revoluce. Jednou z těch zcela zásadních je bezesporu zpěvačka Marta Kubišová,“ říká ředitel Rádia BLANÍK Dan Rumpík.

Návštěva Rádia BLANÍK u Marty Kubišové

Návštěva Rádia BLANÍK u Marty Kubišové

Když Marta Kubišová 21. listopadu 1989 vystoupila na zaplněném Václavském náměstí v Praze a zazpívala legendární Modlitbu pro Martu, řada lidí si možná až v té chvíli uvědomila, že éra nesvobody definitivně končí…

Nejen na tento okamžik jsme s Martou Kubišovou na Rádiu BLANÍK zavzpomínali a v rámci naší návštěvy jí náš kolega Josef Černý předal kytici 100 růží od Florea.cz jako poděkování za vše, co udělala nejen pro naše rádio, ale pro celý náš národ. A zároveň jsme jí tak ještě popřáli k jejím nedávným narozeninám,“ dodal Dan Rumpík.

Video z návštěvy bude na blanickém Facebooku k vidění už o tomto víkendu. Rádio BLANÍK se podobně jako celá řada dalších rozhlasových stanic připojí k jednomu výjimečnému projektu. V neděli 17.11. přesně v 17 hodin a 11 minut zazní píseň Modlitba pro Martu. V tento čas se rovněž symbolicky rozezní zvony ve všech kostelích, městech i na vesnicích.

Listopadovým dnům roku 1989 se Rádio BLANÍK věnuje v průběhu celého svátečního víkendu, kdy se pomyslně vrátí v čase o 30 let nazpět. Zazní spousta písniček z té doby a vzpomínky na to, jak jsme tehdy žili. To vše už tuto sobotu 16.11. a neděli 17.11. ve vysílání Rádia BLANÍK!

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .