Rádio BLANÍK bude vysílat v Ostravě i Olomouci

Rádio BLANÍK vysílá už 21 let a v pondělí 9. listopadu 2020 blaničtí moderátoři poprvé pozdraví posluchače v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Díky tomu bude Rádio BLANÍK pokrývat zhruba 90% území České republiky a stane se důstojnějším konkurentem tradičních celoplošných značek. Kromě Ostravy a Olomouce se bude vysílat na kmitočtech i v Prostějově, Přerově, Zábřehu, Kroměříži, Šumperku, Bruntálu a Hranicích. Na těchto frekvencích doposud vysílala Rádia Helax a Rubi, která se tak začlenila do rodiny Rádia BLANÍK, podobně jako v květnu letošního roku Rádio Petrov.

HTR-blanik-510x240
Zdroj: Rádio Blaník

Rozšíření signálu Rádia BLANÍK na další území Moravy a Slezska s sebou nese ještě jeden důležitý aspekt. Plní se tak přání celé řady klientů a reklamních zadavatelů, kteří už mnoho let volali po tom, aby se vysílání dostalo dál na Moravu. „Řada z nich zde má své pobočky a nyní mohou konečně i tady využít své rádio, o kterém vědí, že funguje, Jsem přesvědčený o tom, že výjimečný formát BLANÍKU bude nyní po dokrytí Moravy a Slezska velkou výzvou pro spoustu národních značek. Nabízíme jim produkt založený na blízkém vztahu k posluchačům i klientům, který má nyní navíc takřka celoplošný dosah!“, připomíná Štěpán Ryska, jednatel společnosti Radiohouse, zastupující exkluzivně prodej reklamy na Rádiu BLANÍK.

Program BLANÍKU bude novým posluchačům na Moravě a ve Slezsku nabízet důraz na regionální servis, aktuální zpravodajství, zajímavé tipy, a hlavně to nejlepší z české hudební tvorby od osmdesátých let do současnosti. V pondělí 9. listopadu zároveň startuje nové ranní vysílání speciálně pro Moravu a Slezsko, na které se mohou posluchači těšit každý všední den od 5 do 9 hodin. „Chtěli jsme ty nejlepší z nejlepších, kteří byli v posledních dvaceti letech slyšet v moravském a slezském éteru. A také tento sen se nám vyplnil. Průvodci pořadu Dobré ráno, Moravo a Slezsko! budou oblíbení moderátoři Radek Erben a Magda Otáhalová, kteří mají za sebou i mnoho let úspěšného společného vysílání na Hitrádiu Orion. Oba s sebou přináší nejen zkušenost a profesionalitu. Jsme přesvědčeni, že jejich nové ranní vysílání bude od začátku patřit k tomu nejlepšímu v moravském a slezském éteru,“ prozradil Daniel Rumpík, programový ředitel Rádia BLANÍK.

HTR-blanik-510x240
Zdroj: Rádio Blaník

Díky rannímu vysilání Dobré ráno, Moravo a Slezsko! získájí klienti na Moravě širokou nabídku speciálních operací mimo reklamní bloky a možnost posílit tak efektivitu svých marketingových kampaní,“ dodává Štěpán Ryska za Radiohouse. „Úspěch Rádia Blaník je založený na blízkém vztahu k posluchačům i klientům. Víme, že řada z nich má své pobočky na Moravě a nyní mohou konečně i tam využít rádio, o kterém vědí, že funguje. Výjimečný formát BLANÍKU bude nyní po dokrytí Moravy a Slezska velkou výzvou i pro spoustu národních značek,“ připomíná Štěpán Ryska.

Start nového vysílání Rádia BLANÍK pro Moravu a Slezsko doprovází i velká billboardová kampaň, kterou připravilo Studio Stojkov. Koncept je založený na postavách z dávné české a moravské mytologie. Věděli jste, že legendární Bivoj byl vlastně tak trochu z Hané? Už brzy to uvidíte na vlastní oči!

Jsme BLANÍK – pohodové rádio pro Čechy, Moravu a Slezsko!

Autor článku:

Komentáře (3)

 1. Bo

  Tak to uplne nechapu. Velmi uspesne Ostravske radio Helax s velkou posluchacskou zakladnou muselo vyklidit FM diky slozite situaci s reklamou, kdy je ji pry nedostatek. A misto neho nam jako tradicne importuji Prazsky kolovratek. A konecne nyni muzou inzerenti zaplnit temne misto, kde asi do ted nikde nemeli moznost prodavat reklamu!?!? Korunu vsemu tomu dava stav, kdy to vsechno zastupuje jeden medialni dum… To jako tem celonarodnim reklamnim zadavatelum v Praze tajili existenci Helaxu??? Kazdopadne jsme kraj razovity a toto je obrovska ztrata. Je asi i pravdou, ze jsme snad diky Helaxu kraj, kde se vice dari elektronicke hudbe.No nic, zivot jde dal. Tak decka, poslouchejte misto Blaniku radeji Radio Cas!!! Radio, ktere k nam vice patri :-)

 2. Leosz

  Opět jen omezení pestrosti éteru. Místo toho, aby ten unikátní formát podpořili a třeba i rozšířili do zbytku republiky, tak ho hodí jen na net. 85 tisíc posluchačů v regionu na jedné frekvenci trochu naznačuje, že tahle parta by měla dostat spíš podporu a příležitost. K čemu ten krok je? Má to vyklidit místo Hitrádiu, jehož centrální program je slušná tragédie?

  1. beat

   Blaníčku to vyklidilo místo, ne Hitrádiu.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .