Radio 1 ve středu uspořádá Den s hudebníky

Ve středu 25. dubna 2018 proběhne na Radiu 1 další ročník Dne s hudebníky. Stejně jako v předchozích letech prostor dostanou jak mladé naděje české hudební scény, tak i známější hudebníci.

radio-1-koza-651

V rámci celého dne se ve studiu Radia 1 vystřídají Ventolin, HRTL, Lukas Landa, Hentai Corporation, Viah, Dukla nebo Piqi Miqi. Představí nám nejen hudbu, kterou sami poslouchají a která je inspiruje, ale také svou vlastní novou tvorbu.

Redakci RadioTV.cz o tom informovala Klára Vlková. Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM (Praha) a na 97,5 FM (Plzeň). Na webu Radio1.cz jsou ke stažení i mobilní aplikace.

Rozpis Dne s muzikanty:
07:30 – 09:00 – Viah
09:00 – 10:30 – Ventolin
10:30 – 12:00 – Piqi Miqi
12:00 – 13:30 – HRTL
13:30 – 15:00 – Dukla
15:00 – 16:30 – Lukas Landa
16:30 – 18:00 – Hentai Corporation

Krátké představení jednotlivých muzikantů

Viah
Huyen Vi Tran je hudebnice a zpěvačka, která chystá jarní debutovou desku „Tears of a Giant“. Čekejte křehký indie-pop, vkusnou elektroniku a introvertní texty.

Ventolin
Propagátor vědy diska. David Doubek potěší každý večírek, inhalujte jeho loňskou desku „Vitajte“.

Piqi Miqi
V Praze usazený americký mladík Jared Bailey postupně přešel od hip hopu k funku a osmdesátkové estetice. V klidu vás nenechá loňská prvotina „Yesterday Left Last Night“.

HRTL
Brněnský producent Leoš Hort má doma vesmírnou loď z modulárních syntezátorů. Prvotřídní elektroniku zaručuje čerstvá řadovka „Yellow Mellow“.

Dukla
Dva smutní kluci z Vinohrad a jejich domácí lo-fi romantika. Do jemné melancholie vás uvede EP „Vinohrady“.

Lukas Landa
Přemýšlivý písničkář, který už má za sebou turné po Asii a postupně do své hudby nabírá víc syntetických prvků.

Hentai Corporation
Poctivá dekonstrukce trash metalu, či evokace Faith No More v plné formě. Důkazem je výborné album „Intracellular Pets“ vydané na značce BiggBoss.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .