Radio 1 přináší zpravodajství z Letní filmové školy v Uherském Hradišti

V pátek odstartoval v Uherském Hradišti tradiční festival Letní filmová škola. Rozhlasová stanice Radio 1 přináší každý den speciální zpravodajskou relaci věnovanou této události. Letní filmová škola je řadu let největším nesoutěžním filmovým festivalem v České republice.

Ilustrační foto: fotobanka Thinkstock

Ilustrační foto: fotobanka Thinkstock

Radio 1 je oficiálním partnerem aktuálně probíhajícího 44. ročníku Letní filmové školy, která začala v pátek 27. července a potrvá do neděle 5. srpna 2018 v Uherském Hradišti. Během konání této filmové přehlídky vysílá Radio 1 zpravodajský servis, který přináší aktuální informace o festivalových novinkách a uváděných filmech.

Zpravodajství připravuje Asociace českých filmových klubů ve spolupráci s Radiem 1. Zpravodajský servis je vysílán do pátku 3. srpna v premiéře vždy v 11 hodin. Posluchači mohou slyšet reprízu v 16 hodin.

Tato specializovaná rubrika posluchačům zprostředkuje aktuální novinky z festivalového dění, pozvánky na jednotlivé filmové sekce a informace o dalších akcích v rámci doprovodných programů.

Letní filmová škola má tradici již od roku 1964. Jejím cílem je rozšiřovat filmový obzor členů filmových klubů a filmových nadšenců, z nichž velkou část tvoří středoškolští a vysokoškolští studenti. Tato akce je seznamuje s filmovým uměním v nových a netradičních souvislostech.

Letní filmovou školou pořádá Asociace českých filmových klubů. Letošní festival doplní divadelní představení a koncerty.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .