Rádia budou hromadně zpívat Česku

Není nutno, není nutno, aby bylo přímo veselo, hlavně nesmí býti smutno, natož aby se brečelo…Tato slova zazní ve středu 25. března přesně ve 12:30 po celém Česku z éteru rádií i televize. Cílem hromadného zpěvu, ke kterému organizátoři vyzývají, je poděkování a vyjádření podpory a obdivu všem lidem, kteří v rámci svých profesí bojují s koronavirem v první linii.
k článkuZdroj: Pexels.com

Tuto akci organizuje kavárník Ondřej Kobza ze spolku Piána na ulici a vyzval veřejnost, aby si pustili televizi či rádio, otevřeli okno, sedli k pianu, vytáhli kytaru, nebo cokoliv jiného a po odpočítání začali hrát a zpívat píseň Není nutno.

Do projektu se zápojují veřejnoprávní, ale i soukromé stanice, připojí se napříkladi i Evropa 2. Ředitel Rádia Blaník, Daniel Rumpík se k projektu také připojuje: ,,každý v naší zemi bude mít možnost vyjádřit zpěvem podporu a poděkování těm, kteří jsou v těchto dnech v první linii. Zpívat se bude lékařům a sestřičkám, lékárníkům, hasičům, řidičům, pošťákům, a dalším, kdo bojují proti šíření epidemie koronaviru. Ale písnička bude samozřejmě patřit i všem ostatním – ruku na srdce, současná situace se dotýká každého z nás.“ Rádio Blaník se během koronavirové krize snaží šířit pozitivní náladu směrem k posluchačům prostřednictvím Dobrých zpráv, a proto Rumpík dodává: ,,ještě před samotným zpěvem si ve vysílání Rádia BLANÍK připomeneme jeden z dílů oblíbeného pořadu Blanické notování s Uhlířem a Svěrákem, ve kterém oba pánové zavzpomínají na to, jak písnička Není nutno vznikla. A hned poté si ji ve studiu společně živě zazpíváme. A budeme rádi, když se k nám přidá celá naše Blanická rodina.“ 

Posluchači Českého rozhlasu naladí píseň Není nutno na všech těchto stanicích: Český rozhlas Radiožurnál, Český rozhlas Plus, Český rozhlas Dvojka a na všech 14 regionálních stanicích Českého rozhlasu. Ti nejmenší si mohou zazpívat s Rádiem Junior a zapojí se i Radio Wave.„Většina z nás si píseň Není nutno spojí s pohádkou Tři veteráni. A mnozí z nás se také v dospělém věku k pohádkám rádi vrací jak kvůli dětem, tak i proto, že v pohádkách vždy zvítězí dobro nad zlem. A právě všichni ti, kteří s koronavirem bojují v první linii, jsou pro nás ztělesněním dobra,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .