Hodina pravdy na rádiu … Bonton

bontonRadio Bonton znám spíš z dřívějška a po nějakých nechutných personálních tahanicích byl velmi ucajdaným, a více než průměrných rádiem. Proto jsem si na něho brousil zuby, ale OUHA. Zdá se, že mi to léto leze na hlavu …

Radio Bonton

Datum: 3.7. 2000

Čas: 6:58 – 7:58

Radio Bonton znám spíš z dřívějška a po nějakých nechutných personálních tahanicích byl velmi ucajdaným, a více než průměrných rádiem. Proto jsem si na něho brousil zuby, ale OUHA. Zdá se, že mi to léto leze na hlavu. Nějak jsem to nezvládl, a to už podruhé!!! Co se to se mnou děje? Nevím, ale Bonton mě prostě dostal. Háček je ale v tom, že jen v muzice. Ale tady nic rozebírat nebudu, protože na to máme chlívečky.

MODERÁTOR

Tady tedy nic moc. Zřejmě si nějaký DJ (Vítek Červený) odskočil od mixáku (to mu teda jde, až na jeden malý zádrhel v závěru) a jal se moderovat v rádiu. Anglické názvy písniček podivně šumluje a i když mluví plynule, něco mi na něm prostě nesedí. Je jakoby nezúčastněný. Co takhle pohrozit výměnou! Možná by to zabralo. Trošku by ožil. V tomto případě je jenom dobře, že se nemá možnost víc projevit a kromě dopravy, počasí, a názvů písniček skoro nic jiného neřekne.
A k tomu mixu. Když pouštěl Tři sestry, tak je buď neznal, nebo ho to dostalo jako při začátcích mě. Písnička jakoby skončí. Je tam ale jen drobná pauzička, po které následuje samotné finále. A tady byl ten průšvih. Vítek se nám prostě lekl a v momentě, kdy se song ještě naposledy rozjel, do něho „vmíchnul“ tu poslední „vycpávku“.

MUZIKA

Tak to je žůžo, Ty moje Růžo!!! UUUUAAAAAA!!!!

Představuju si, že si v autě jedu po ránu do práce a v rytmu diska šlapu na plyn. Rychlost vidím tak na 130 km/hod. Proti Zlaté Praze, která jen slibuje taneční muziku a kde nic tu nic, to na Bontonu šlape pořádně!!!

 1. taneční pecka, při které jsem si podupával (ale nevím jak se jmenuje),
 2. Madison Avenue – Don’t Call Me Baby (Novinka!)
 3. John Davis – Promise Myself
 4. Britney Spears – Make Me Happy (Tady to trochu chcíplo, ovšem musíme trošku pošimrat vydavatele)
 5. Back Street Boys – Quit Playing Games With My Heart
 6. Don’t Care About Me – nevím od koho, ale hráli remake
 7. Big And Charlie – Mr. Devile (Novinka!)
 8. něco svižného
 9. jakože moderní rockárna
 10. něco nevýznamného
 11. Kylie Minoque – Spinning Around (Bomba Bontonu!)
 12. Tři sestry – Dederon
 13. „vycpávka“ před zprávama

Před takhle vystavěným playlistem nezbývá než smeknout.
Hudební redakci chci jen popřát, aby z hodiny zmizely některé zbytečné písničky, které fakt smrdí.

REDAKCE

Zprávy s Jardou Malkusem. Hlasově v pohodě, technicky v podstatě taky, ale výhradu mám k intonaci. Tím, že neintonuje a mluví rychle, mu to splývá všechno v takovou nějakou masu informací, takže za minutu jsem z něho byl úplně vyřízený. Taky výběr informací nic moc. Jestli byla hlavní ranní informací zpráva o 16 zabitých OSOBÁCH v Čečensku. No nevím.
A jestlipak má Malkus z čeho čerpat?!
Bonton si to namířil na pozici slušného a svižného metropolitníjho rádia a proto by měl podle mě zainvestovat do informací. Zprávy nemusí být dlouhé, o to by ale měly být zajímavější. Když jsem je poslouchal, přišlo mi, jakoby byly odsunuty na vedlejší kolej. Jako něco nevýznamného, co je potřeba udělat, aby Rada pro rozhlasové a televizní vysílání neprskala. To není do budoucna dobrý tah.

REKLAMA A OBAL

Reklama byla v pohodě, ale obal!!! No no no!!! To nemáte žádné jingly? Trochu fantazie by neškodila. A ten hlas! Honza Šťastný je výborný herec, ale do rádia prosím ne. Je výrazný až moc, ale není ani trošinku civilní. Přeci jen není na prknech, která znamenají svět!
A navíc: U zpráv v půl jsem v tom podkresu čekal, kdy se ozve slogan „Zlatá Praha“. Navíc muzika jela a jela, a kdybych nevěděl, že poslouchám Bonton, tak bych to ani nepoznal.
Co mě ovšem dostalo, byla znělka reklamy. Docela jsem se s kamarádkou hádal, jestli je to mixér, pračka nebo vysokorychlostní nabíjení nějakého přístroje. Kdyby byli autoři té lásky a dali mi na mail vědět… Jinak neusnu.

ZÁVĚR

Muziky je dost a je úžasná! Bonton by byl rád metropolitním rádiem pro aktivní posluchače. ale ty informace, a obal!!! Ten by byl potřeba jako sůl!!! Pak by to bylo na plný počet bodů. Jinak ale muzika – opravdu SUPER.

Jak tedy u mě Bonton dopadl? (1 je nejhorší a 5 je nejlepší)

 1. Moderování – 2
 2. Muzika – 5
 3. Redakce – 3
 4. Reklama a obal – 2

Celkové hodnocení: 3.00 bodu

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .