Těžkej Pokondr opět v akci

Duo Miloš Pokorný a Roman Ondráček jsou ostřílenými matadory nejen na pěvecké scéně, ale především jako moderátorské duo. Za svou kariéru prošli několika rádii a nyní se po 15 letech vrací zpět do rádia, v němž začala jejich pravá hvězdná kariéra. Frekvence 1 počátkem ledna nasadí novou ranní show.

Píše se rok 2001 a v českém éteru se objevuje nové duo – Pokorný, Ondráček. Spoluzakladatelé rádia City a rádia Bonton však dlouho na těchto rádiích nevytrvali. Po 9 měsících odchází z rádia City. Jejich pravá hvězdná kariéra startuje v roce 1994. Domovskou stanicí se stává Evropa 2, v níž založili nedostižitelnou Ranní show. Po dva roky každý všední den baví posluchače Evropy 2, vždy v pátek večer po půl osmé si „odskočí“ do sesterské Frekvence 1. Zde hrají hlavní roli známé osobnosti v roli hostů. V roce 1996 byl součástí Ranní show E2 také Ondřej Hejma. Právě on vymyslel pojmenování „Těžkej Pokondr“. „Těžkej“ by se dalo vystihnout slovem „hustej“ a „PokOndr“ značí zkratku vytvořenou z počátečních písmen jejich příjmení.

Éra jejich Ranní show končí rokem 1996, kdy se rozhodli věnovat se pěvecké kariéře, na vlastní žádost ukončí své působení v rádiu. Pěveckou kariéru není snad ani třeba blíže zmiňovat, jejich alba parodující světovou i českou pop-music snad ani nemohla nikomu uniknout. Rozhlasové vlny si na jejich další působení ale musí počkat dlouhých pět let. Až v roce 2001 se ustálí na pražském rádiu Expres. Až do nedávné doby duo zdobí odpolední vysílací čas, jejich odpolední blok WOW! je opět postaven na humoru jim vlastním, nechybí ani pravidelné rozhovory. Jejich poslední řadové album „Safírový Jadel“ vychází koncem roku 2005. Až nyní vychází výběr jejich největších hitů.

Frekvence 1 bude jejich novým rozhlasovým působištěm. Od minulého týdne se po dlouhých letech objevily ve vysílání rádia songy tohoto dua. 5.ledna 2009 v osm hodin ráno startuje nová ranní show „Den začíná v osm“. Slýchávat ji budete moci ve všední dny od 8. do 10. hodiny ranní. Ranní show „Den začíná v osm“ tak bude konkurovat Leoši Marešovi a Patriku Hezuckému jen jednu hodinu. Miloš Pokorný ke svému působení dodává: „Jsme kmotři všech ranních show v Čechách. Vracíme se ve špičkové kondici tam, kde jsme před mnoha lety začali. Jsme zpátky a je nutno s námi opět počítat.“ Ranní show bude (jak jinak) postavena na jejich osobitém humoru, chybět nebudou ani pravidelné rozhovory s hosty.

Programový ředitel Frekvence 1 Miroslav Škoda je zajisté za novou posilu rád: „Miloš s Romanem jsou fenomén. V rádiu i v muzice. A jejich angažmá na Frekvenci 1 má logiku. Postavili jsme hvězdný tým a oni ho skvěle doplňují.“ A má ambiciózní plány: „Tento typ show Frekvence 1 v ranním čase ještě neměla. A vsadím dolar proti fazoli, že do roka to bude nejposlouchanější pořad v českém éteru,“ dodává Miroslav Škoda.

V souvislosti s příchodem Těžkýho Pokondra na Frekvenci 1 přichází ke slovu několik obměn programu. Pravděpodobně z éteru vymizí jeden z posledních pořadů pocházející z období Barbory Tachecí Křížový výslech“, který se nyní vysílá v devět ráno. Důvod je nasnadě, rozhovory povedou „Pokondři“. Křížovému výslechu je posluchači vytýkán malý prostor pro pozvané hosty. Poslechovost přitom není špatná, „Křížák“ je dlouhodobě jedním z nejposlouchanějším pořadů stanice, naladí si jej zhruba 320 tisíc posluchačů, Impuls pak zhruba o 70 tisíc posluchačů více. Další program bude zřejmě nezměněn. O průběhu a případně o dalších novinkách Vás budeme informovat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .