Radio Sázava zahájilo ostré vysílání

radiotv22Po měsících sporů o vládu nad benešovskou frekvencí 89.3 MHz se situace alespoň zdánlivě poněkud zklidnila a Radio Sázava zahájilo živé vysílání. Jde o verzi Radia Sázava z dílny dvojice Michalčák – Laštovka. Soupeřící Sázava dvojice Fišer – Pýcha v současnosti nevysílá. Více o vývoji sporu o Radio Sázava najdete v tomto článku.

Mám malý stan…

Po celou neděli 17. srpna se z frekvence 89.3 MHz linula stále dokola jediná píseň – Mám malý stan. Tento systém s některou symbolickou českou skladbou se mezi českými broadcastery stal oblíbeným marketingovým nástrojem při zásadních změnách v chodu rádia. Připomeňme např. celodenní omílání skladby Já už jdu při relaunchi zlínského Radia Publikum na Kiss Publikum v roce 1999.

V pondělí v šest hodin ráno bylo vysílání zahájeno dalším tradičním kouskem – písní Satisfaction od Rolling Stones. „Programově se rádio Sázava zaměří na posluchače ve věku 20 – 50 let. Program v tuto chvíli není konečný a bude se nadále rozvíjet,“ řekl ředitel Radia Sázava Petr Laštovka.

Program Radia Sázava v současnosti provázejí tři moderátoři. Ranní show uvádíRoman Myška (ex Kiss), dopoledne následuje Veronika Rážová (ex Kiss) a odpoledne Láďa Ghitan (ex Kiss Proton nebo FM Plus). Zpravodajství má na starosti Veronika Skořepová, kterou můžete znát z redakce Televize Nova.

Hudební speciálky už za týden

Co se hudební stránky týče, Radio Sázava podle licenčních podmínek hraje převážně pop 80. a 90. let s přesahy do folku, folkrocku a country. „Od září zahájíme slibované specializované hudební večery na téma jazzové, bluesové nebo rockové muziky, které pro nás budou připravovat externisté,“ dodává Laštovka.

Jak dále vyplývá z prohlášení vedení stanice, sídlo Rádia Sázava zůstává v Benešově, veškeré zázemí je v kulturním domě Karlov. Sázava šíří svůj program z vysílače Benešov – Kozmice 89.3 MHz/5 kW, odkud dříve vysílalo Radio Presston a na jaře chvíli také soupeři Laštovkovi skupiny – Miroslav Pýcha a Boris Fišer.

Boj o Sázavu zdaleka nekončí

Ačkoliv se situace v éteru oproti jarním zmatkům stabilizovala, jasno v této kauze není a dlouho ještě nebude. Obě strany se stále přou o to, kdo je a kdo není řádným jednatelem M-Publicity a zda společnost Autocentrum Šternberk má platnou nebo zflašovanou servisní smlouvu. „Určitě není konec všem sporům, vše se jistě potáhne dlouhé měsíce a možná i roky. Pozice, na kterých stojíme, nám ovšem zaručují, že vysílání Radia Sázava bude pokračovat,“ říká Laštovka za společnost Autocentrum Šternberk.

„Vysílá Autocentrum Šternberk a licencovaná společnost M-Publicity se od tohoto pirátského vysílání po všech stranách distancuje, neboť údajná servisní smlouva, na základě které Autocentrum Šternberk vysílá, je zfalšovaná. M-Publicity obeznámila Radu pro RTV, že jde o pirátské vysílání, a v současnosti čeká na další kroky soudů,“ oponuje jednatel M-Publicity Vladimír Šťástka.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .