Martin Maďarka: „Nové webovky přinesou benefit v podobě hudební databáze všech songů… a hlavně překlad do češtiny

madarka_fajnROZHOVOR, AUDIO UKÁZKA UVNITŘ – Ústřední postavou dnešního rozhovoru se stává programový ředitel sítě Fajn rádií pan Martin Maďarka. Ve své funkci je od 1.února roku 2008, v předchozí praxi dlouhodobě úspěšně působil ve vedení karlovarského Hitradia Dragon. Stanice rodiny Fajn rádií se zaměřují především na mladé posluchače ve věku 15 až 35 let. Uvnitř článku najdete audio.

V rozhovoru jsme se bavili samozřejmě o chystaných novinkách, podle slov programového ředitele jich nebude málo. Dočkáme se nové odpolední show, webových rádií s novým webem a jednoho překvapení. Nezapomněli jsme ani na problematiku dalšího rozšiřování, řeč přišla i na ranní show.

RadioTV: Podzim je na spadnutí a zajisté všechny posluchače zajímá, co nového si pro ně Fajnrádio připravilo. Na co se tedy v podzimních měsících můžeme na vlnách Fajnrádia těšit?

Fajn rádia přichystala na letošní podzim celou řadu nejenom programových novinek.

Naše posluchače chceme zaujmout zbrusu novou odpolední show „Nekecej OnAir„. Jak název napovídá, půjde o rádiovou podobu velmi úspěšného formátu internetové TV stream.cz, kterou moderují Tomášové Zástěra a Novotný. Populární a do jisté míry provokativní moderátorskou dvojici můžete znát i z pořadu TV Prima Top Star Magazín, Tomáše Novotného pak z pořadu ČT Auto Moto Styl a rovněž v minulosti úspěšné reality show TV Prima VyVolení, kde působil v roli „agenta provokatéra“. Nová odpolední show Fajn rádií „Nekecej OnAir“ přinese hlavně zábavu a interakci s mladými posluchači. Rád bych upozornil na show „Fízlové českýho éteru„, která je určitě originálním počinem na českém rozhlasovém trhu. Z nové odpolední show Fajn rádií ale nebudou mít radost úplně všichni. Myslím tím celebrity nebo spíše pseudo celebrity, protože Tomášové každý den korunují Loosera a Kinga dne. Každý den přinese mnoho vhodných adeptů. Viďte, Jirko a Iveto . Novou odpolední show Fajn rádií „Nekecej OnAir“ budeme vysílat od 1. září, každý všední den od 15 do 18hod.

Další novinkou programu Fajn rádií je rubrika „Zákoník blbosti„, kterým budeme listovat společně s kazatelem :-) a moderátorem Karlem Zídkou. Zákoník blbosti je unikátní sbírkou absurdních zákonů z celého světa, nad kterými zůstává rozum stát, přesto však platí. „Zákoník blbosti“ otevře své stránky vždy v drivu Fajn odpoledne, každý všední den, mezi 9 a 12 hod.

Posilujeme i moderátorský team Fajn rádií. Kromě zmiňovaných Tomášů Zástěry a Novotného z nové odpolední show „Nekecej OnAir“ uslyšíte v drivu Fajn odpoledne, každý všední den od 12 do 15hod, velmi oblíbeného moderátora pořadu To nejnovější Roberta Gajderoviče. Robert přechází z teamu Fajn North Music do teamu Fajn radia v Praze a přináší s sebou dlouhodobě úspěšnou soutěž „Pípshow„, ve které posluchači hádají vypípnuté slovo z úst slavné osobnosti.

Na přelom září a října jsme ve spolupráci s firmou na zážitky Allegria připravili pro posluchače Fajn rádií soutěžní koncept Fajn zážitky, ve kterém si budou moci vyhrát atraktivní zážitkové ceny, jako jsou let kluzákem, zorbing, konopná masáž, bláznivá jízda na Segway a jízda ve Ferrari Modena F1.

Poslední novinku si nechám pro sebe :-). Stačí si naladit Fajn rádia i od 1. září a nepřeslechnete ji.

POSLECHNĚTE SI SELF-PROMOTION NA NOVÉ POŘADY:
Nekecej OnAir
Zákoník blbosti

RadioTV: Další otázka směřuje k webové prezentaci Fajnrádia. Dočkáme se obměny internetových stránek Fajnradio.cz? A nepřipravujete v dnešní době tolik populární webrádio (s hlavičkou Fajn)?

Dočkáme se, a to již velmi brzy. Proto jsem taky hovořil o novinkách nejenom „programových“. Nový web Fajn rádií launchujeme 14. září 2009. Nové webovky, jak jim na Fajn rádiích říkáme, přinesou kromě modernizovaného designu a standardů doby, jako jsou podcast, blogy a chat, nový hlavní benefit v podobě unikátní hudební databáze všech songů, které hrají Fajn rádia. V této databázi budete moci najít texty všech songů a hlavně jejich překlady do češtiny!

Samozřejmostí nových webovek budou i populární webrádia. Ve spolupráci s abradio.cz připravujeme od září taneční formát a formát nejúspěšnějších aktuálních hitů. Do konce roku pak spustíme ještě dvě internetová rádia, jedno za měřené na „black music“ a jedno na rockové formáty relevantní pro naši cílovou skupinu.

RadioTV: Před měsíci prošla Fajnrádia centralizací a jednotlivá studia přebírají centrální program, tedy kromě Fajn North Music radia. Ústecké studio pro celostátní proud připravuje ranní vysílání. Jak se centralizace osvědčila a jaké reakce na tento program dostáváte?

Vy říkáte centralizace, já říkám rozvoj stanic. Naším cílem bylo, je a bude rozvíjet jednotlivé akvizice pod hlavičkou Fajn radia, tak, aby měly stále větší počet spokojených posluchačů. A to se z dlouhodobého hlediska zatím daří. Stačí porovnat čísla poslechovosti z doby, kdy projekt Fajn radií začínal, s aktuálním výstupem Radioprojektu. Práce na rozvoji programu Fajn rádií se z mého pohledu uspokojivě daří, i když přiznávám, že máme smělejší cíle. Reakce jsou veskrze pozitivní, nepamatuji si nějakou konkrétně negativní.

RadioTV: Nepřejde nakonec i Fajn North Music pod křídla oranžových Fajnrádií a spojí se v jedno ?

Stávající model dvou produkčních center chceme zachovat. V Ústí budeme i nadále produkovat naši ranní show Fajn ráno, v Praze pak ostatní bloky programu. Ty bude od 1. září 2009 nově přebírat i Fajn North Music, takže v tomto smyslu k dalšímu sblížení mezi jednotlivými stanicemi rodiny Fajn dojde. Jde o plánovaný krok a naplnění dlouhodobé strategie Fajn rádií. Regionální prvky ve vysílání Fajn North Music však budou v modifikované podobě zachovány. Fajn North Music bude nadále přinášet spektrum kvalitních a relevantních servisních a zpravodajských ryze lokálních informací.

RadioTV: Plánujete expanzi Fajnrádií do dalších regionů? Jsou v jednání nějaké další kmitočty či případně jiná rádia, jež mají o hlavičku Fajn zájem?

V plánu je zahájení vysílání Fajn rádia na nových odkrývacích kmitočtech v Táboře a Klatovech do listopadu a Fajn Rádia Hity v Jeseníku a Šumperku do konce tohoto roku.

RadioTV: Vrátím se ještě k ranní show. Můžete nám prosím sdělit jeho poslechovost? Naše čtenáře bude zajisté zajímat také, jaké ohlasy dostáváte na ranní dvojici? A jak se osvědčila kontroverzní postava maséra Jardy Slepičky?

Nejlepší výsledky poslechovosti Fajn rána a moderátorské dvojice Marek Leština a Kamil Bílský se datují na začátek letošního roku, kde byla naše ranní show druhou nejposlouchanější v nejkonkurenčnějším prostředí, a to v Praze a Středních Čechách v cílové skupině 12-35let.

Aktuálně nás velmi těší umístění ranní show Fajn ráno na trzích, kde působí rádia Fajn North Music a Fajn Rádio Agara. Přes velkou konkurenci je Fajn ráno nejposlouchanějších ranní show v naší cílové skupině 12-35let.

Myslím, že Fajn ráno má kontroverznější postavu, než je Jarda Slepička. A tou je moderátor úspěšné a jediné reality show v českém éteru „Práskač“ Tony.

Pakliže se ptáte na Jardu Slepičku, tak jeho obliba nyní přesahuje dosah rozhlasového vysílání. Důkazem jsou oficiálně neoficiální webové stránky www.jardaslepicka.com, kterou zřizují a provozují jeho fanoušci. Jarda Slepička překvapoval, překvapuje a bude překvapovat :-).

Děkujeme Vám, pane řediteli, za Váš čas, jenž jste poskytl webu RadioTV.cz.

Další rozhovor s programovým ředitelem představující nejen podzimní novinky v éteru Vám přineseme opět zítra. Hostem na serveru RadioTV.cz bude programový ředitel Evropy 2 Petrem Vladykou.


Tento týden jste si už mohli přečíst:
Marek Berger:Dokud nebude jasná koncepce rozdělování kmitočtů, bude se éter nesmyslně zahušťovat
Miroslav Škoda:Když máte obavy, nikdy nic nezměníte.


O Fajnrádiu jsme psali:
Vzniká rodina Fajn rádií, zatím je čtyřčlenná
Fajn Radio Hity a Fajn North Music jsou tady


Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .