Co připravují česká rádia? (Dobrý den, Egrensis, Jizera, Rádio OK)

dd_eg_ji_okROZHOVOR – I dnes pokračujeme v maratonu rozhovorů s programovými řediteli českých rádií. Tentokrát vyzpovídáme další čtyři – ředitelku Rádia Dobrý den, Markétu SchwarcovouGabrielu Vosykovou (ředitelka rádia Egrensis), Luboše Dvořáka z Rádia Jizera a  nového programového ředitele Rádia OK – Jana Vamberského.
Následující rozhovory nijak nevybočují z osvědčených otázek, dozvíte se tedy především o programových novinkách v již probíhající programové sezóně. Dále jsme se zajímali o plány rozšíření signálů jednotlivých stanic. Ale nechme nyní mluvit ty hlavní – hosty dnešních rozhovorů.


Markéta Schwarcová (Rádio Dobrý den):

„Chceme, aby naše rádio bylo společníkem všude. Kamkoliv člověk přijde nebo vstoupí, pozdraví …“

marketa_schwarcovaRadioTV: Co zajímavého a nového jste připravili svým posluchačům v nadcházející podzimní sezóně?

1. října oslaví rádio Dobrý den svoje první narozeniny a můžu prozradit, že k tomuto datu nasadíme další nové pořady. Já osobně se moc těším na Gramofon, který připravuje kolega Mirek Holubec. Jak dává tušit název,  půjde o hudební hodinu, kterou budeme věnovat muzice, kapelám, zpěvákům a interpretům dávných dob, jejichž umění je na vinylových nosičích zvuku : ), takže to bude řekla bych srdeční záležitost pro všechny, protože než dopadne jehla na gramofonovou desku, hezky se usadíte do pohodlného křesla, dáte si dobré pití a k tomu bude hrát málo známá písnička od ikon hudebního průmyslu a i vy   si u toho třeba vzpomenete na něco, co se stalo, co bylo příjemné a hezké a  už jste na to dávno zapomněli… Určitým obrozením si prošel také pořad Studentský muzic box, ve kterém se pouští muzika líbivá pro ucho studenta jak střední, tak vysoké školy .  Pro posluchače jiné generace, to může být zajímavý hudební výlet, ale víc už prozrazovat nebudu, to by pak nebylo žádné překvapení :)

RadioTV: Chystáte novinky i voblasti internetové prezentace? Neplánujete například samostatné webové stránky, které by už nespadaly pod „Kalendář Liberecka?“

Rádio Dobrý den je součástí firmy Kalendář Liberecka, má v něm pevné zázemí, spoustu zajímavých osobností od spisovatelů po grafiky a tak nevidím důvod proč bychom měly mít „samostatné“ stránky. Na těch stávajících pracujeme, budou více aktuální, ale v zásadě se na nich nic měnit nebude.

RadioTV: V českém éteru jste jedním znejmladších stanic včeském éteru (vstoupili jste do něj poslední zářijový den roku 2008). I když Vás asi čtenáři znají, prosím přibližte nám podrobnosti o vysílání Rádia Dobrý den. Proč jste vstoupila do nového Rádia Dobrý den? Plní se zatím Vaše plány? A čeho byste ráda dosáhla?

Možná bych poupravila datum začátku vysílání. Rádio Dobrý den začalo vysílat o půlnoci 01.10.2008 :) To se na frekvenci 93,3 ozvaly zvony Liberecké radnice… Pro mě to byl magický okamžik. Věděla jsem, že stojíme na začátku těžké, ale krásné cesty. Rádi bychom, aby každý Liberečan věděl , že když bude chtít být v obraze, naladí si právě Rádio Dobrý den.  Zpravodajské relace připavujeme dvakrát do hodiny. Ve vysílání jsou slyšet kromě „osvědčených“ písniček i naše experimenty jako skladby libereckých kapel a pozornější posluchač zaregistruje místy i křesťanský text. Pořady, které pro posluchače připravujeme   každý den,  jsou podle mého názoru pestré a  inspirující. Každý si v nich může vybrat to svoje téma, které ho zajímá. Náš cíl je být ve vysílání posluchačům partnerem. Tuhle myšlenku mají v hlase naši moderátoři a v hlavě technici :) ….

A proč jsem se přidala k teamu Rádia Dobrý den? Mám tu skvělé podmínky pro realizaci  nápadů, učím se pracovat s tvůrčími osobnostmi a výsledek by měl bavit hlavně posluchače. Přála bych si aby jich bylo opravdu hodně… Tím jsem odpověděla na Vaše další otázky :)

RadioTV: Jak jste přišli na název „Rádio Dobrý den“?

To bylo tak. Řekli jsme si, že chceme, aby naše rádio bylo společníkem všude, a kamkoliv člověk přijde nebo vstoupí, pozdraví. Chtěli jsme abychom se jmenovali česky a zároveň, aby bylo naše jméno hravé. Proto Dobrý den…

RadioTV: Na otázku týkající se spokojenosti sposlechovostí je patrně brzy. Do rádia Vám však zajisté chodí ohlasy od posluchačů. Co Vám vytýkají? A čeho si naopak ve vysílání Rádia Dobrý den cení nejvíce?

Máte pravdu, první čísla poslechovosti jsou nízká a opravdu na hodnocení spokojenosti je po roce práce brzy. Rádi bychom  posílli výkon našeho vysílače, aby frekvence 93,3 byla po Liberci dobře slyšet. Špatný signál nám posluchači vytýkají nejčastěji. Také nás čeká v brzké budoucnosti puštění vysílání Rádia Dobrý den v Mladé Boleslavi. Věřím tedy, že našich fanoušků a posluchačů bude přibývat.

RadioTV: Rádi bychom znali Váš názor na webová rádia, která představují Vaši konkurenti. Je to podle Vás smysluplný krok? Nebo považujete tento obor za zcela zbytečný?

Hodnotit význam projektů webrádií si opravdu netroufnu.

Web je  hodně silný nástroj. Tak proč jej nevyužívat? Webová rádia s ním pracují, umožňuje  jim rychle zacílit na určitou skupinu posluchačů, nepotřebují licenci ani kvalitní signál a navíc si testují prostředí na nové technologie.

Myslím si, že v Česku jsou  webová rádia zatím málo poslouchaná oproti Americe nebo západní Evropě, ale jistou šanci na úspěch tu vidím. Uvidíme co za pár let přinese digitalizace rádií. V souvislosti s tím vidím internetové prostředí jako výborné cvičiště.  Rádio Dobrý den patří k těm médiím, která po internetu vysílají identický program jako na FM  vlnách a tím pouze posilujeme náš éterový zásah.

RadioTV: Srdečně Vám děkujeme za rozhovor.


Gabriela Vosyková(Rádio Egrensis):

„Z lůna rozhlasové stanice Rádio Egrensis vzešla dosti dlouhá řada mediálních osobností dneška…“

vosykovaRadioTV: Co nového chystáte pro své posluchače na letošní podzim?

Podzim na západě Čech okořeníme již po třetí velkým koncertem, jehož hlavní hvězdou bude rocková zpěvačka a hvězda 70.a 80.let Suzi Quatro. Ta v Chebu na zimáku vystoupí 28.října. Loňský podzim to byla skupina Nazareth a rok před tím legendární Smokie. Připravujeme také tradiční „den naruby“, letos už k osmnáctinám rádia.

RadioTV: Rádio Egrensis je jedním z posledních „mohykánů“, co vysílá téměř postaru. Je tento způsob fungování rádia ještě udržitelný? Sice vám to přináší jistou výlučnost, avšak pokrok nelze zastavit…

Není nám zcela jasné, co hledat za významem „téměř postaru“. Je -li tím míněno, že stanice od zahájení vysílání, tj. od 1.12.1991 dosud nezměnila majitele, nestala se součástí sítě nebo nepřebírá programy jiných licenčních rádií nebo snad je kopíruje v programové části, tak jsme opravdu rádiem které jede po staru.

Je- li to míněno z pohledu technického, pak je taková otázka krajně nemístná. Je nezvratnou pravdou, že rádio Egrensis od samého počátku bylo nezávislé na poskytovatelích radiotelekomunikační služby a jako první, a dlouho i jediné rádio ze všech nově vznikajících licenčních rádií, vysílalo na vlastním zařízení. Počínaje studiem a konče vysílací anténou. Komanditní společnost RTV Cheb, které byla licence udělena, byla v minulosti nositelem nových technických řešení a zároveň byla jedinou společností, která své poznatky nezištně předávala ostatním. Technický vývoj nejen sledujeme, ale současně se na něj také připravujeme a v této chvíli jsme schopni během několika dní zahájit digitální vysílání svého programu, neboť jsme zdárně dokončili jak studiovou digitalizaci, tak i vyřešili digitální přenos signálu k jednotlivým vysílačům. Znamená to, že umíme ve velmi krátké době umístit svůj analogový nebo digitální vysílač na kterékoliv místo v České Republice nebo jinde ve světě. Naše společnost jako první v historii ČR provozovala a stále provozuje vysílání jiných subjektů, vybudovala před 14 roky vysílač velkého výkonu pro televizní vysílání a poskytuje služby řadě významných organizací v radiotelekomunikační oblasti. O technické a technologické zpozdilosti, či vysílání postaru, lze tedy úspěšně pochybovat.

Je-li otázka míněna na programovou část, pak je nutno připomenout, že průzkumy poslechovosti nedělá žádná spřízněná organizace a ty vykazují setrvalý nebo vzestupný trend. Vedení rozhlasové stanice si uvědomuje, že vysílání je určeno pro posluchače a důrazně respektuje jeho přání. Sledujeme vývojový trend i prostředí, ve kterém naše hudební stanice působí a nutno podotknout, že v nejednom případě byly naše vlastní nápady následně okopírovány dalšími rádii.

V závěru k této otázce chceme uvést, že z lůna rozhlasové stanice Rádio Egrensis vzešla dosti dlouhá řada mediálních osobností dneška.

RadioTV: Ohledně modernizace se nelze nezeptat na web. Připravujete pro uživatele nějaké novinky? Třeba webové speciály.

Webová prezentace se stala nedílnou součástí dnešní doby a na její podobě se pracuje více méně stále.

RadioTV: V současné době vysíláte na pěti frekvencích. Chystáte nějakou expanzi? Jestli ano, tak kam?

Nechystáme.

RadioTV: Mnohokrát děkujeme za váš čas.

Také Díky! Gabriela Vosyková


Luboš Dvořák (Rádio Jizera):

Zpravodajství a publicistika … musí umět racionálně kritizovat i pochválit, ne jen šokovat, pobuřovat…“

dvorak_jizeraRadioTV: Na jaké novinky se ve vysílání Rádia Jizera můžeme v nadcházející sezóně těšit?

Po stránce hudební dramaturgie jsem dal od srpna šanci lokálním hudebním skupinám, které ovšem žánrově příliš nekolidují s hudebním profilem stanice. Je totiž mnoho začínajících skupin a také kapel , které jsou ve svém regionu hvězdami zábav, festivalů a jiných hudebních akcí. Každá vybraná skladba je doplněna jinglem – Hrajeme vám z rodné hroudy, pak následuje jméno skupiny a odkud jsou. Podle ohlasů v písničkách na přání to zafungovalo podle mých představ znamenitě. Dále připravuji krátké pořady na téma toulek historií Mladoboleslavskem. V současné době mám připraveno zhruba 30 dílů s významnými historiky. Do konce roku bych chtěl dokončit plánovaných 52 pořadů a od nového roku mám představu, že cyklus spustím.

RadioTV: Kroky mnohých rádií směřují na internet, kde posilují své aktivity například webovými rádii. Plánuje i Rádio Jizera v tomto ohledu nějakou novinku? A jakých inovací se dočká webová prezentace Rádia Jizera?

Internetové stránky nám slouží především pro posluchače, kteří nás nemohou naladit. Vzhledem k hudbě, kterou naše stanice hraje, máme posluchače díky internetu i na americkém kontinentu mezi krajany z emigrační vlny po roce 1968. Těm starším připomíná domovinu pondělní tříhodinový pořad S dechovkou na Jizeře. Další akcent internetových stránek chceme klást na zpravodajskou část. Stránky by měly být přehledné s ohledem na věk uživatelů a bez rušivých reklamních elementů.

RadioTV: Vaše rádio se prezentuje sloganem: „Rádio, které žije s Vámi“. Co si pod tímto heslem mám představit?

Našim základním stavebním kamenem poslechovosti je zpravodajství a to zpravodajství místní, lokální. Zpravodajství a publicistika se musí soustředit na místní problémy, musí umět racionálně kritizovat i pochválit, ne jen šokovat, pobuřovat a vyvolávat pocit napětí a strachu. Posluchač tak má pocit, že se o něho staráme. Jsou jinak srovnány priority důležitosti zpráv. Z toho pak po mnoha letech vznikl na Mladoboleslavsku úsměvný příměr: … na rádiu říkali …a my víme, že se tím myslí Rádio Jizera. Dokladem toho jsou rozbory posledních výsledků poslechovosti podle okresů, kde rádio Jizera převýšilo celoplošné stanice jako jsou Rádio Impuls, Čro 1 radiožurnál a Frekvence 1

RadioTV: Je ve Vašem programu nějaký prvek, jenž Vám dělá velkou radost? Na který jste pyšný z osobního hlediska a který je nejoblíbenější co se týče poslechovosti?

Dobrý pocit mám z večerního programu, kdy je opět po mnoha letech obnoveno od 18 do 22 hodin živé vysílání, nedávno rozšířené i v pátek. Podle reakcí posluchačů máme kolektivně dojem, že už televizní vysílání není až takovým tahákem a lidé se začínají vracet k rozhlasovým přijímačům, jako ke klidnému a nekonfliktnímu společníkovi. Je to možná i moderátorským týmem. Zejména u mladých moderátorek Markéty a Kláry je z vysílání znát, že jim především starší lidé věří, přestože jsou jiná generace.

RadioTV: Jaký další plán rozvoje v oblasti pokrytí čeká Rádio Jizera?

V letošním roce jsme zprovoznili vykrývací kmitočet v Jičíně. V současné době máme tři frekvence a myslím, že tím naše expanze prozatím končí.

RadioTV: Srdečně Vám děkujeme za rozhovor.


Jan Vamberský (Rádio OK):

Naším cílem do budoucna je, aby se regionálnost ještě více posílila.“

jan_vamberskyRadioTV: Vážený pane řediteli, ve své funkci jste teprve krátkou chvíli. S Rádiem OK ale máte mnohaleté zkušenosti. S jakými vizemi přicházíte na tuto pozici? Plánujete provést nějaké zásadnější změny? A zůstanete i nadále za mikrofonem?

Na post programového ředitele Rádia OK přicházím jen s jedinou vizí – aby naši posluchači byli i nadále spokojeni a poslouchat Rádio OK jim přinášelo radost a pohodu. Změn chystáme jen pár, ale nebude to nic zásadního. A co se týče moderování na Rádiu Ok – dělá mi radost být vzhůru s našimi posluchači a každé ráno jim servírovat ty nejaktuálnější informace z našeho regionu.

RadioTV: Září je tady a čtenáře zajímá, co pro ně připravujete? Na jaké novinky ve vysílání Rádia OK se můžeme těšit?

Novinek pár určitě bude. Změny ale chceme aplikovat kontinuálně a pozvolna. Víte co se říká – práce kvapná málo platná. A co se týká změn na Rádiu Ok, myslím, že nemáme kam spěchat. Změna musí být pro naše  posluchače příjemná a musí jim udělat radost.

RadioTV: Celé léto provázela akce „Prázdninové putování“. Přibližte nám prosím jeho průběh a sdělte nám, jaké ohlasy jste dostávali od návštěvníků. Vydařila se z Vašeho pohledu tato akce? Můžeme se těšit i na další?

Prázdninové putování se opravdu povedlo. Celé léto jsme vyráželi s naším sluníčkovým týmem do celých Východních Čech se spoustou krásných písniček a zábavným programem. Samozřejmostí bylo také občerstvení a obchůdek Rádia OK. Bylo úžasné trávit sobotní odpoledne ve společnosti našich posluchačů, bavit se s nimi a soutěžit. Až je mi líto, že to skončilo. Ale už teď se těšíme, až s celým týmem příští léto opět vyrazíme na další putování.

RadioTV: Internet je v dnešní době zásadním médiem. Chystáte nějaké novinky v internetové prezentaci? A co říkáte na současný fenomén webrádií? Myslíte si, že by Vaše posluchače zajímal stream s čistě českou a slovenskou hudbou?

Naše stránky si určitě zaslouží nový kabát. Zatím je vše ale pouze ve stádiu myšlenek, které snad už brzy také zrealizujeme.

RadioTV: Český rozhlasový éter je stále častěji svědkem expanze tzv. „síťových rádií“. Rádio OK vysílá samostatně. Formátově blízko však máte k Rádiu Blaník nebo Rádiu Čas. Neuvažujete o bližší spolupráci s těmito rádii? A jak se díváte na tato „síťová rádia“?

Obrovskou devizou Rádia OK je jeho regionálnost. Naším cílem do budoucna je, aby se regionálnost ještě více posílila. Rodinu 320 000 posluchačů si chceme ještě více hýčkat.

RadioTV: Vysíláte i podobný pořad po jedenácté – hodinovku s názvem „Hezky česky“. Čím si vysvětlujete, že je takový zájem o českou muziku? A proč je tento pořad vysílán právě hodinu před polednem?

Posluchači Rádia OK rádi vzpomínají na své mládí a dětství, které bylo samozřejmě plné právě českých a slovenských písniček. Většina našich posluchačů na krásných českých a slovenských písničkách vyrůstala. Každý si je rád zanotuje a zazpívá.

A proč hrajeme hezky česky mezi 11 a 12 hodinou?  Zkuste si někdy hodinu před obědem odpočinout a zaposlouchat se do krásných českých písniček nebo u nich poobědvat. Věřte mi, je to opravdu nádherný odpočinek.

RadioTV: Je ve Vašem programu nějaký prvek, jenž Vám dělá velkou radost? Na který jste pyšný zosobního hlediska a který je nejoblíbenější co se týče poslechovosti?

Víte, co mi dělá opravdu radost? To, jak Rádio OK hraje, jak zní a že má Rádio OK skvělý tým, který ho tvoří. Velké poděkování patří i naší promo manažerce Petře Kašové, diky které je Rádio OK i hodně a kvalitně vidět.. A co se týče poslechovosti – dělá mi radost, že má Rádio OK tolik posluchačů. Jsem za to moc rád.

RadioTV: Jaký další plán rozvoje voblasti pokrytí čeká Rádio OK?

Plánů by bylo hodně, ale jejich splnění není jen v našich silách. Byl bych moc rád, kdyby naše vysílání bylo slyšet ještě více. Třeba se nám to splní.

RadioTV: Srdečně Vám děkujeme za rozhovor.


S rozhovory budeme pokračovat i nadále. Už zítra vám přineseme rozhovor s Marcelem Kotykem (programovým ředitelem Hitrádií) a Filipem Žemličkou (programovým ředitelem Expresradia).


Na webu RadioTV jste si mohli přečíst tyto rozhovory:

Co připravují rockové a alternativní stanice?
(Radio 1, Gamarádio, Rádio Beat, RockMax)

Orlíku dupou králíci, Krokodýl slaví 15 let a Rádio Čas chystá Megakoncerty pro bezva lidi
(Rádio Orlík, Rádio Krokodýl, Rádio Čas)

Petr Sznapka (síť Rock Rádií):
Nechceme nikoho kopírovat, upřednostňujeme svou vlastní cestu.

Daniel Rumpík (Rádio Blaník):
Je na místě otázka, zda naši posluchači chtějí obal plný umělých kudrlinek a efektů.

E2 i Bonton vyrukují na podzim s webovými rádii
(rozhovor s ředitele E2 Petrem Vladykou a ředitelkou Rádia Bonton Markétou Herfortovou)

Martin Maďarka (síť Fajnrádií):
„Nové webovky přinesou benefit v podobě hudební databáze všech songů… a hlavně překlad do češtiny”

Marek Berger (Rádio Haná, Rádio Rubi):
„Dokud nebude jasná koncepce rozdělování kmitočtů, bude se éter nesmyslně zahušťovat”

Miroslav Škoda (Frekvence 1):
„Když máte obavy, nikdy nic nezměníte.”

Autor článku:

Komentáře (14)

 1. Jose

  Zatím, co minulý článek hovořil o 4 rádií, které měla, cosi společné. Tato dnešní 4 rádia, zdá se nemají společného vůbec nic. Jen to, že jsou na českém FM. Tedy zde to citlivě vybráno nebylo. A připomíná to vesnického kočkopsa, tedy samotné vysílání takových stanic. Předně je tu Egrensis. To bývá hodnoceno velmi vysoko. Je srovnáváno až s rádiem Expres. Má mnoho let velmi dobrý kredit. I když jde o pop. Je to jedna z mála, vlastně jedna ze dvou stanic v ČR, kde lze slyšet i jinačí a lepší pop, nežli ten všude zaběhnutý a nejotřelejší až protivně vlezlý. Takže stojí, někde úplně jinde, nežli další ze stanic. Radio OK. To je naopak známé tím, že je zcela zbytečné. Tedy údajně dle posměšných poznámek některých přispivatelů na tomto serveru, vůbec nepotřebuje programového ředitelé. Prý kompletně přebírá PLAYLIST rádia BLANÍK. Proč se tedy nepřejmenuje na BLANÍK a nepřestane existovat, když je to zcela totéž. Hrozné.
  Zase někde úplně jinde stojí JIZERA. (toto rádia pokud se pamatuji dobře se mělo kdysi dávno stát jedním z KISS, ale RRTV to tehdy nepovolila. Nic méně, snad nikomu neškodí a není tedy na tak vyloženě špatné úrovni, jako třeba RADIO OK nebo DD a ani nikomu neprospívá, jako EGRENSIS. Je to takový obyčejný český průměr. A pak tu máme DD a to je kapitola sama pro sebe. Spolu s Orlíkem a Valašskem je hodnoceno jako nejhorší z nejhoršího, co snad může i být.Co by mohlo DD udělat pro zlepšení programu na frekvenci 93,3 ? Odpověď je velice jednoduchá. Vrátit licenci na RRTV. Zdá se, že zvláště na Liberecku se rozhlasovému vysílání, příliš nedaří. Vše jakoby začalo Radiem Contact a tím, jak bylo zcizeno, původnímu majiteli. Tou událostí, jako by byl předznamenán a proklet celý osud Liberecka. Jde sice o jedno z nejstarších rádií v ČR, ale zároveň je právem nazýváno scansenem o tom , jak se začínalo a kostlivcem. A je to ta nejzatuchlejší a nejkonzervativnější stanice vysílají v ČR na FM. Díky tomu má, ale určitý počet, svých stálých zapšklých posluchačů, kteří nesnáší změny a žádné novinky a novoty a jsou po věřících posluchačích Proglasu a rockových příznivcích Beatu, třetími nejstálejšími posluchači v zemi. Ani druhému libereckému rádiu tzv. truc rádiu Euro K se také nadařilo. A mnoho lidí si oddechlo a je rádo, že přestalo otravovat na svých frekvencích. Bohužel na ně přišel Hey Sever, který jediný byl /ale již dnes není, změnil svůj katastrofický program Hey, česky a nej na mnohem přijatelnější program, Hey, to můžeš/ tak vysoce nekvalitní, že šel přirovnávat ke Contactu nebo Euro K. Jinak zcela každé a zcela jakékoli rádio, které přišlo odjinud, bylo daleko lepší a profesionálnější. Ať je to naprosto cokoli, ať to byla Evropa 2 nebo Kiss Délta nebo Černá hora. Vše bylo a je lepší nežli tak moc podprůměrná RCL a Euro K. Jediné, co zde, kdy vzniklo, zajímavého, to ovšem nebylo v Liberci, ale v Jablonci, byl Triangl. To byla jediná stanice v této oblasti, která měla nějaké ambice a smysl a jejichž vysílání bylo něco nového a přínosného, nejen pro Liberecko. Bohužel byla násilně zlikvidována. Tedy RRTV, jim byla odebrána licence a dnes je místo nich stanice Proglas. Je tedy zcela nepochopitelné a nezdůvodnitelné přidělení licence na 93,3 DD. Nevím, co jsme udělali RRTV zlého, že zrovná náš kraj musí pronásledovat takovými naivními projekty ? A zrovna na Libercku, po té, co se tu všechno už stalo se musí mstít, takovým způsobem ? Nevím, zda ještě v nějakém jednom, jediném kraji je takovýto nešťastný precedens, že by tam měli dvě, takováto rádia ? Tedy ke Contactu jsme dostali ještě DD. To je opravdu odporné. Proč musíme mít 2x totéž? A 2x zcela podprůměrnou a podřadnou stanici ? To jim nestačí jedna ? Přitom o tuto frekveci se hlásila např. také stanice Bonton, která je bezesporu zavedenou a minimálně průměrnou stanicí a frekvence 93,3 by pro ně byla velice logickou mezi frekvenci v Praze a frekvenci v České Lípě. Ať DD vrátí dobrovolně licenci a umožní vysílat jiným. Jak Contact, tak i DD jsou bezesporu jedněmi z nejhorších stanic ve státě a patří na absolutní spodek toho, co v ČR na FM existuje a vysílá. Tak vyloženě špatných stanic je u i u nás málo. Všichni ostatní jsou spíše alespoń průměrní.

 2. DJ Dick

  Musím podpořit Joseho. Je mi skutečně upřímně líto, že se Egrensis, dle mého názoru jedna z nejlepších a rozhodně nejzajímavějších stanic v českém éteru vůbec, dostalo do tak špatné společnosti (dobře, snad možná s výjimkou Jizery). Proč se rádio OK nepřejmenuje na Blaník? Nejspíš proto, že je ještě horší než Blaník. Na Blaníku je přece jenom znát nějaký postupný posun, laicky bych řekl, že lehce malinko egrensisovatí (viz paní Vosyková: „nejednom případě byly naše vlastní nápady následně okopírovány dalšími rádii“ – ano, podobný pocit z Blaníku opravdu mám), zatímco OK v určitém momentě převzalo formát Blaníku a tam ustrnulo.
  A Dobrý Den? To je snad pouze parodie na rádio! Už jen ten název… No comment.
  „Dobrá společnost“ pro rádio Egrensis by byla: Relax, Hellax, Rubi, případně Expres. Martine, příště se prosím polepši! :-)

 3. DJ Dick

  Ještě k samotnému Egrensis – co se programu týče, tak tady na Plzeňsku všechny místní stanice s přehledem „strčí do kapsy“. Jen s tím signálem je to trochu horší… Ale pan Hoffman se jednou vyjádřil ve smyslu, že nechce ostatním lézt do zelí (to není citát, už si nepamatuju, jak to přesně řekl). Takový dokrývač Egrensis v Plzni, to by byl pořádný vítr v místním éteru! :-)
  Každopádně, jsme tu moc rádi i za těch 92.5 MHz, což se dá leckde poslouchat i v autě (mimo jiné i ve větší části města – Doubravka, Slovany, Bory…). Chtěl bych Vám vzkázat jen: DRŽTE SE!!!

 4. Jose

  Ještě si dovolím se blíže podívat na slabomyslnost DD, cituji:
  ,,.. a pozornější posluchač zaregistruje místy i křesťanský text….“ ANO. My v Liberci nemáme stanici PROGLAS s jedním s největších výkonů a dosahem, co kde tato stanice má na 97,9, že ? Ona si snad ta soudružka z DD myslí, že PROGLAS to nedělá po své stránce profesionálně, tedy nemá písně s křesťanskými texty ? Naproti tomu zrovna Liberec má jednu z nejnižších základen KDÚ-ČSL v zemi a křesťanům se v LBC mírně řečeno nedaří. A proto to bude vysílat i DD. Výborně soudružko. Tím určitě získáte mnoho posluchačů. Jen tak dál. Ti kteří věří, poslouchají dávno PROGLAS. Ne, je mi jasné o co zde jde. Jak již uvedl p.Stránský ve svém legendárním článku o DD v iDnes, jde o vysílačku ODS, který byla stvořena v LBC pouze za účelem hlásání názorů ODS veřejnosti. A ony křeťanské texty nejsou nic jiného nežli úlitba KDÚ-ČSL. Ovšem KDÚ-ČSL vážená soudružko, po té co zde v zemi předvádí, viz. causy Čunek, rasisistické útoky vůči Rómům, neustálé zrázení, jak ODS, tak i ČSSD, kam vítr, tam plášť atd. se možná do parlamentu už ani nedostane a nahradí je TOP99 nebo i Česká strana pirátů. Aby jste brzy nemuseli měnit program. Děláte ostudu ODS v Liberci, soudruzi z DD.

  @DJ Dick – Ano. Naprosto souhlasím. Dobrou společností pro Egrensis by byl Expres a Rubi. Zcela přesně. Nejsem si ale už tak jistý zda je možná dopsat ještě Hellax a Relax. Opravdu nejsem. Nic totiž nevím. Ale právě zde na tomto serveru se začalo v diskusi mluvit o tom, že z Hellaxu prý má být Fajnrádio. Tedy ne, že by tam samozřejmě Hellax nepatřil dříve nebo nebyl též výborným rádiem, kdysi. Ale opravdu nevím, jak to bude teď. Hovořilo se o tom jen v diskusích, ale dle diskutujících se to zdálo jisté. Čekám, kdy něco vypadne oficiálně z RRTV. A nemluvilo se pouze a jen o Hellaxu. Ale v souvislosti s tím i o Relaxu a dokonce i o RCL. Takže nevím, co se všechno bude a má dít a jestli opravdu Hellax a Relax končí, tací, jací jsou nebo nikoli. Více o tom nevím. Jen zcela volně popisuji, co jsem četl zde od diskutujících.U RCL to prý neprošlo.(Asi má ten předseda KSČ dlouhé prsty a ubránil to, nevím.) Jen, co jsem zde četl. Uvidíme s čím přijde RRTV. Zvláště ohledně Hellaxu bych to označil jako za tragidii na Ostravsku a likvidaci výborné stanice, kdy pak podobné by už snad bylo je Radio DJ v Praze. Takže čekám, co se bude dít. Hellaxu by byla věčná škoda.

 5. Martin Šinkovský

  Zdravím vás pánové,
  vaše výtky k „dramaturgii“ tohoto článku celkem chápu, ale musíte pochopit, že vybíráme stanice, které máme „na skladě“.
  Středeční rockové kvarteto rozhovorů působilo kompatně, ale ruku na srdce, to by dokázal každý blb :-) – dát rockové stanice dohromady. Osobně si myslím, že to není tak otřesná směsice (taky jsem ji vymyslel já, za což beru zodpovědnost před nespokojenci). DJ Dick nabízí k Egrensisu tyto stanice Relax, Hellax (nemáme k dispozici) a Rubi (už bylo http://www.radiotv.cz/p_radio/r_obecne/marek-berger-%E2%80%9Edokud-nebude-jasna-koncepce-rozdelovani-kmitoctu-bude-se-eter-nesmyslne-zahustovat%E2%80%9C/). Expres bude zítra.
  Možná by stálo za zmínku, že jde o první rozhovor s představitelkou Rádia Dobrý den.
  Poslední poznámka k RCL – Martin Petera jim posílal ručně psaný dopis i s otázkami, zatím čekáme na odpověď. :-)

 6. Jose

  Dobrého dne. Ano, je mi to jasné, že šlo o první komunikaci s DD. Zdá se, že DD má oproti RCL přece jen jednu nepatrnou přednost. Rozhodně nepodceňuje média, tedy je komunikativnější. Na rozdíl od RCL, které nemá ani hodnotné stránky ani netový stream. Ten soudruh z RCL se opravdu uzavřel do své ulity a nevystrkuje raději nos, nejspíše ví moc dobře proč. Opravdu jsem zvědaví, zda zareagují. Ale moc tomu nevěřím. Tedy z příkladů chování podobných soudruhů, kteří se ukrývají i před kamerami i před lidmi atd. Uvidíme. No, s tím poskládáním oněch stanic minule, to není až tak úplně pravda. Například jste tam mohl dát Rock rádio, že ? A to už by to právě nesedělo. Přitom víme, že tento server spadá pod Media Bohemia a dalo by se tedy očekávat, že budete Rock rádio záměrně propagovat a přistrčíte ho vedle Beatu. Ale to jste neudělal ! A toho si vážím a to ctím. Dal jste tam místo toho Radio 1. Tedy dal jste opravdu alternativu a rock dohromady, jak to svým zůsobem patří a dal jste dobré k dobrému. Nedal jste tam to podivně a nepříliš dobře přebarvené Rock rádio. A to je pro mne osobně dost důležité. Nevím proč jste to udělal, jak jste to udělal. Ale udělal jste to dobře a projevil jste přirozený cit. V tomto druhém tomu už tak není. To už je klasický český guláš.
  PS: Vím, že Rubi už nešlo použít a že už bylo.

 7. Matyas

  Já jen chci apelovat,jak jsi rozebíral situaci v Hellaxu a Relaxu – Tak mohu potvrdit a to mám přímo z Radia Relax – že nyní ani v budoucnu žádné sloučení nepřipadá v úvahu – pojedou sami svůj vlastní program – což jsem si oddychl,nebot pro mne je Relax nejlepší stanice ve Středočeském kraji.Co se týče Hellaxu,tak nevim,ale taky se optám.

  1. Jose

   Jo, jo. Díky za info. Oni si to lidi hrozně pletou, tedy prohazují si ty názvy Relax a Hellax mezi sebou. Takže Relax zůstává dál Relaxem. Dobře. díky za info. Patrně se to tedy bude týkat jen Hallaxu, ale tam to prý má být potvrzené. To tady opravdu bylo psané, tedy z řad diskutujících.

 8. pavel 1

  Dobrý den, pozorně sleduji jak vaše články tak zejmena příspěvky do diskuze o jedn otlivých radiich. Velmi častý přispivatel je Jose, zřejmě odborník na všechna rádia v republice. Takových odborníku se nesmírně ceníme a proto se obracím na Joseho jestli nechce pracovat jako programový ředitel, tak aby své myšlenky mohl realizovat a místo uražení práce jiných nám všem předvedl jak postaví nové, dynamické moderní rádio s novým originálním programem jež každého zaujme a ještě vyděla na svůj provoz. Jose, přestan házet perly sviním a přilož ruku k dílu a provětrej ten zatuchly a zkorumpovaný radiový svět. rád tě přivítám ve svém týmu. Nech mi na sebe spojení a určitě se dohodneme.

  1. Jose

   Jsem pouze posluchač. Některá rádia tu umi potěšit posluchače. Třeba Beat, Olympic, Radio 1, Country rádio atd. Poučte se od nich nebo jděte raději prodávat vuřty. Vaše zkreslené deformované myšlení dokazuje následující hloupost. ,,které každého zaujme „“ Vy jste pane bolševik ? Tedy hrajete pro většinu ? Pro každého ? No to musí být pěkný kočkopes, co tam v tom vašem teamu vyrábíte
   !!! Podívejte se na televize ! Je snad Eurosport pro každého ? Nikoli je pro příznivce sportu. Je snad Disney Channel pro každého, nikoli je pro děti. Je National Geographic nebo Viasat History pro každého ? Nikoli je pro ty, co mají rádi dokumenty. Stejně by to mělo být i s rádii. Najděte si styl, co chybí. Je jich taky asi tucet a můžete se do toho klidně směle pustit. Pokud je vaším smyslem hrát pro většinu, to jest slovo ,,bolše“. Neotravujte.

  2. pavel 1

   Milý Jose, nezklamal si. Opět je kritika zloba nenavist a zřejmě tvůj komunistický syndrom jelikož každý kdo se ti nelíbí je bolša. Bohužel žádný nápad, žádná myšlenka, prostě nic. Tupa myšlenkova prázdnota ozdobená nenavistnými frázemi. Celé roky si stejny, zatrpklý pisálek tohoto servru. Tak vylez ze své anonymity a pomož dělat něco nového? nebo se bojíš, netroufáš si na nic než anonymní kritiku?

  3. Jose

   Myslíš, že má nějakou cenu na ro reagovat ? Já myslím, že ne. Prostě někdo to umí a někdo to neumí a ten, kdo to neumí, tak většinou, jen otravuje s tím, že to umí. Ale ono se to ani tak nestane pravdou a umět to nebude. Schopných rádií v ČR je dost, tak se podívej po nich. Bohužel pak je tady ještě RRTV, která se dosti důsledně stará o to aby občané byli terorizování těmi neschopnými. Gramofonové desky a magnetofonové pásky jsme si musili hrát už za Husáka, takže já jsem na to zvyklí. Je sice divné, že 20 let po revoluci vládnou českému FM tíž, co před ní. Ale pochop, že mně to neublíží, když si budu hrát dál mp3 a CD. Jen mě to samozřejmě štve. To není zatrpklolost, pouze údiv nad tím, jak se mohlo stát, že tyto zrůdy stále otravují a mají drzost otravovat a že už jim není dávno konec. A o líbí, nelíbí to také není. Já poslouchal celý život rock, trochu folk a trochu jazz. Přesto uznávám, že s rockem je to dnes v ČR, směšně 20 let po revoluci. AŽ !!!!!!!!! Dost dobré. Tedy rockových rádií už dnes mám dost, což je fajn. Ale jsou jiné věci, který chybí. Nejsem posluchač Dance ani Techna, rozhodně to nikdy poslouchat nebudu, nelíbí se mi to. Ale vidím a cítím, že se to nehraje a že takové stanice chybí. Prostě nejsou. Stejně jako chybí třeba Country. Po likvidaci Karolíny a Eldorádia není. Tak ti opakuji, nestarej se o moji anonymitu, nemám zájem aby mi nějaký tobě podobný propíchal pneumatiky u auta apod. A pokud máš zájem, zjisti si v dosahu tvé stanice, co chybí za hudební styl, co lidé v tom městě nejvíce postrádají, zažádej si u RRTV o změnu formátu na onen styl a jeďte něco kloudného, specialisty na takový nedostatkový, požadovaný styl určitě po jakémkoli městě bez problémů naleznete. Pak se může stát, že se tady dočkáš ode mne i kladného psaní zrovna o té vaší stanici. Nazdar.

 9. Bares

  Dobry den, pozorně sleduji diskuse na tema radio dobry den a nedalo mi to a začal jsem poslouchat radio DD na internetu a mužu říct že se mi líbí a líbí se mi čím dál tím víc. Takto si představuji lokalní rádio. Vyborne místní zprávy, jedno z mala radií kde se hraje regionalní hudba a pořad Liberec vyhrava je pro mě velice zajimavy a určitě přínosny i pro kapely, ale radio dobry den má z mého pohledu ještě jine vynikající pořady jako S nadhledem, Večko v povětří, GRamofon. Trošku rozpačitě na mě působí dopolední vysílaní zakončene nekonočne se reprízujícími nic neříkajícími natačkami. Ale ve výčtu pořadu mají navrch ty dobre. A třeba i ty natačky mají své posluchače. Já mám rád když se něco dozvím a poslechni si i dobrou zajímavou muziku. A to mi dobry den nabízí a jen víc takto lokalích poctivých stanic jako protváha unifikovaných sitových radií.

  1. Jose

   No, doufejme, že DD brzy krachne nebo že tomu brzy seberou licenci, nic horšího snad na Liberecku nevysílá. Takové lokální rádio je na Liberecku zcela naprostou zbytečností a jen z bůh darma vyhozenou frekvencí. A to o ni měl např. zájem BONTON ze skupiny Lagardere s jeho poprockem. Lokální informace zde v plném rozsahu, už roky obstarává a dodává RADIO CONTACT LIBEREC.( To ovšem do dnešního dne není na netu.) Nevím tedy, jak vůbec mohlo dojít k povolení, takového nepodařeného dvojčete, jakým je DD, zvláště po zkušenostech, které na Liberecku, s podobnými byly, jak např. EURO K. Také ze zákona zde existuje Český rozhlas Liberec, který je odpojován z Českého rozhlasu 5 Sever. Takže regionality nadbytek a místo toho by naopak mohla být přidělena frekvence po DD třeba folku a country, kterého se zde nedostává nebo alternativě případně i dance na které v lokalitě, již deset let, marně vzpomínají příznivci násilně zrušené stanice TRIANGL. Osobně jsem si DD pustil 3x. Kolega z práce se z toho poblil a říkal, že větší hnus snad ještě neslyšel. A já osobně již nenacházím odvahu to pustit po čtvrté. Soudružku Vondráčkovou apod. věci opravdu poslouchat z rádia nemusím. Děkuji, dobře jsem posnídal a nerad bych to vyhodil.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .