Mafra Media ovládla pražské Expres Radio

radiotv22Skupování malých rádií silnými mediálními skupinami pokračuje. Dnes bylo potvrzeno, že se novým stoprocentním vlastníkem pražského Expres Radia stala společnost Mafra Media s.r.o., která dosud na našem rozhlasovovém trhu ovládala pouze Radio Classic FM. Vyplývá to z tiskové zprávy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která tomuto převodu požehnala. Cena, za kterou Mafra Expres získala je podle vedení stanice předmětem obchodního tajemství.

„RRTV vydala souhlas provozovateli 4S PRODUCTION, a.s./Expres radio k převodu 100% podílu na MAFRA MEDIA, s.r.o. IČ 26463202 a s tím související změnu v seznamu akcionářů,“ stojí v dnešní tiskové zprávě RRTV.

O možném vstupu Mafry do Expres Radia se spekuluje již od loňské jarní krize, kdy se redakce stanice vzbouřila proti plánům majitele. Poté, co se situace uklidnila a do rádia vstoupil nový investor, navázal Expres poměrně úzkou spolupráci s deníkem Mladá Fronta Dnes. Největší český seriozní deník se tehdy zavázal dodávat rádiu kompletní zpravodajský servis na klíč.

Podle šéfa produkce rádia Filipa Žemličky se změna vlastníka nijak neprojeví na programu stanice, který je na české poměry hodně netradiční. „Noví majitelé chtějí formát zachovat a k žádným změnám nedojde ani v obsazení vedoucích funkcí.“ Potvrzuje to i vývoj z Radia Classic FM, na jehož programu není ovládnutí Mafrou prakticky vůbec znát.

Expres Radio získalo licenci po bývalém Radiu Limonádový Joe na formát tzv. inteligentního bulváru v roce 2001 a vysílání zahájilo v lednu následujícího roku. Prvními majiteli licencované společnosti 4S Production a.s. byli Zdeněk Stehno (70 procent) a Martin Cechl (30 procent). Cechlův podíl získala loni v březnu společnost Assent Production a.s. Poslechovost Expres Radia podle posledního výstupu Mediaprojektu dosahuje 9 tisíc posluchačů denně, resp. 17 tisíc týdně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .