Programové novinky Rádia Blaník, ale také nejvyšší podíl na trhu v historii

Rádio BLANÍK si alespoň jednou týdně naladí 1.148 tisíc lidí. V meziročním srovnání je to o 157 tisíc posluchačů více, než v únoru 2019, to ukázaly poslední výsledky poslechovosti – Radioprojekt 3. a 4. kvartál 2019. Pro letošní rok připravil Blaník několik programových novinek.

Nyní má Rádio Blaník 640 tisíc denních posluchačů a historicky poprvé zaznamenává 9,7 % podíl na trhu, meziročně to znamená posílení o téměř 2 %. V celorepublikové srovnání je na 3. místě za Rádiem Impuls a Radiožurnálem. Poprvé v historii přeskočil Frekvenci 1 a o 1,5 % je v závěsu Evropa 2.

RP Blaník

Programový ředitel Rádia Blaník dodává: „v tržním podílu se nám ostatně daří i v jednotlivých regionech. Na celkovém prvním místě jsem v této kategorii ve Středočeském, Ústeckém, Karlovarském, Plzeňském, Pardubickém a Královehradeckém kraji. Žádné jiné rádio nemá v podílu na trhu tolik prvních pozic v jednotlivých krajích jako Blaník.“

Rok 2020 přinesl několik programových novinek. Nejprve bylo navázáno na vánoční „Zlaté české ručičky“. „Pořad měl v prosinci takový úspěch, že jsme se rozhodli se k němu v lednu vrátit. A ohlas je stále větší a větší, “ prozrazuje programový ředitel Daniel Rumpík. Čeští šikulové a šikulky mají prostor každé všední dopoledne po desáté hodině u Petra Slívy, který připomíná, že pořad má přesah i na webu a sociálních sítích: „Z každého dne máme nejen podcast, ale také fotky, které nám majitelé zlatých českých ručiček sami posílají“.

Novinkou Dobrého rána Rádia BLANÍK jsou pak pravidelné glosy redaktorky Samiry Al Ali. Její autorský pořad se jmenuje „Svět podle Samiry“ a posluchači si jej mohou poslechnout od pondělí do pátku vždy v 7:30. Po krátké pauze se pak do vysílání vrací i „Dobré zprávy Rádia BLANÍK“. Jirka Svoboda a Karolína Novotná hledají každé úterý a čtvrtek od 18ti hodin ty nejzajímavější dobré zprávy z celé naší země. „Na BLANÍKU víme, že dobrých zpráv není nikdy dost. Život není vždycky jednoduchý, tak proč si občas nenasadit růžové brýle, “ říká s úsměvem Daniel Rumpík.

Blaník růže přináší! Tento oblíbený koncept z minulých let platí po celý rok 2020. Každé pondělí dělá Rádio Blaník radost kyticí 100 růží někomu, komu jí posílá některý z posluchačů.

202001-RB-Ruze

Od února odstartovalo „Petrovo pivní putování“, ve kterém moderátor Petr Brožík prozrazuje spoustu pivních zajímavostí, tento pořad je možné naladit každou sobotu od 9 hodin ráno, záznam je vždy k dispozici na webu rádia. Další výsledky poslechovosti ukáží, zda-li jsou všechny tyto programové novinky dobrou volbou a jestli posluchači tyto novinky ocení a promítnout se i pozitivně do čísel dalšího Radioprojektu.

 

 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .