Proběhne veřejné slyšení kandidátů o místo v Radě Českého rozhlasu

V devítičlenné Radě Českého rozhlasu jsou momentálně dvě volná místa, o které se uchází devět kandidátů. Dnes proběhne veřejné slyšení v budově Poslanecké sněmovny. Přinášíme seznam přihlášených kandidátů.

cesky-rozhlas-logo-1-651

V červnové volbě byl zvolen Vítězslav Jandák

Rada Českého rozhlasu je kontrolní orgán, který by měl zastupovat veřejnost při kontrole činnosti tohoto média veřejné služby. V Radě byla původně tři volná místa. V předchozí volbě v červnu ale zvolili jen jednoho nového člena, herce a politika Vítězslava Jandáka. Další dva členy by měli poslanci volit v září. Nyní jim volebný výbor na základě dnešního slyšení vybere šest kandidátů, kteří postoupí do finále volby.

O místo v Radě ČRo se uchází například Jan Jirák z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy nebo přednosta Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a 3. lékařské fakulty UK Petr Arenberger. Dalšími kandidáty jsou Jan Stanzel, Zdenka Burešová, Tomáš Kollarczyk, Jan Křeček, Ilja Šmíd nebo Milan Trojan. Zároveň kandiduje i nynější poslanec hnutí ANO Zdeněk Soukup.

Pokud by poslanci nakonec zvolili právě svého kolegu Soukupa za člena Rady, jeho mandát by zanikl.

Seznam kanidátů do Rady Českého rozhlasu – veřejné slyšení 22. srpna od 10:00

Kandidáti do Rady Českého rozhlasu. Zdroj: PS PČR

Kandidáti do Rady Českého rozhlasu. Zdroj: PS PČR

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .