Posluchačů BLANÍKU opět výrazně přibylo

Historicky poprvé se Rádio BLANÍK umístilo na třetím místě v denní poslechovosti. A v podílu na trhu ztrácí pouhou jednu desetinu procenta na druhé místo (Rádio Impuls).

WebFacebook-v2
Zdroj: Rádio BLANÍK

U Rádia BLANÍK platí, že rádo hraje hezky česky a vysílá dobré zprávy, to potvrzuje i programový ředitel Rádia BLANÍK Daniel Rumpík: ,,máme velkou radost, že se můžeme podělit o jednu pozitivní zprávu, která se týká přímo nás. Naše blanická rodina se opět rozrostla – a to opravdu významně. Podle nejnovějšího průzkumu poslechovosti RadioProjekt si nás alespoň jednou týdně naladí 1.258 tisíc posluchačů, což je o 119 tisíc víc než před čtvrt rokem.“

Rádio BLANÍK potěšil i počet posluchačů, kteří ladí rádio pravidelně každý den. Nyní je denních posluchačů 635 tisíc, díky čemuž se historicky poprvé dostalo na třetí místo v této kategorii.

Poslechovost včera celoplošných stani (tis. osob)

Snímek obrazovky 2021-11-04 v 13.40.05

Zdroj: Radioprojekt, SKMO, ASMEA, Median, Stem/Mark, Nielsen Admosphere

V podílu na trhu má aktuálně 11 %. To znamená, že mezi všemi rozhlasovými stanicemi (1. místo Český rozhlas, 2. místo Rádio Impuls) v celé České republice je na třetím místě, a to se ztrátou pouhé jedné desetiny na druhou pozici. Oproti poslednímu měření si polepšilo o 0,7 %.

Poslechovost týdně celoplošných stanic (tis. osob)

Snímek obrazovky 2021-11-04 v 13.40.50
Zdroj: Radioprojekt, SKMO, ASMEA, Median, Stem/Mark, Nielsen Admosphere

V podílu na trhu se daří i v jednotlivých krajích. Ve Středočeském, Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém a Libereckém kraji je Rádio BLANÍK na prvním místě, na druhé pozici je pak v tržním podílu v Praze a také v Pardubickém a v Olomouckém kraji.

Rumpík doplňuje: „naši milí posluchači, přátelé a partneři – děkujeme, děkujeme, a ještě jednou děkujeme! Moc si této vaší přízně vážíme!“

Autor článku:

Komentáře (3)

 1. Marcello

  Nemyslíte si, že jste směšní s tím jak se vychvalujete do nebes? Pravda je taková, že do průzkumů se promítlo převzetí Egrensisu, Brněnského skvělého rádia Petrov, zničení Helaxu. Čili já bych to nazval průserem, poněvadž Vám spoustu posluchačů naopak uteklo…. Tak by mě zajímalo, co budete vychvalovat za rok….

 2. morgan

  Nejde mi do hlavy, proč je v Libereckém kraji první „Rádio Blaník“, když dle licence tam vysílá „Rádio Blaník Liberec“? Takže to tedy není jen změna názvu stanice, která zůstane regionální?

  Proč není v „celostátním“ řazené Hitradio? Těch pár hodin „regionálního“ vysílání a odpojovaných regionálních reklam je skoro stejný, jako na Blaníku…jo táák, ono by bylo mezi soukr. rádiama pak poslední. Tak ho šoupnem do jiný škatulky, bude to líp vypadat :-)

  Celej tenhle výzkum je každý čtvrtletí pěkná bžunda.

  Na to, kolik regionálek spolkla síť „HIT“ to teda není moc slavné – sestupná tendence roky neměnná. Good job, pokračujte prosím.

  Na to, kolik regionálek spolkl Blaník, tak na to „brutální“ rozšíření pokrytí – Rubi, Petrov, Egrensis, Helax, RCL,… teda slabej odvar…polovina z těch 0,7 % tam bude jen proto, že tam nic jinýho chytit pořádně nepůjde. Oh wait, doufám, že jsem teď neprozradil váš business plán…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: