Posluchači Hitrádia Zlín spojili síly a vytvořili unikátní pohádku O Červené Karkulce v různých nářečích Zlínského kraje

Posluchači Hitrádia Zlín spojili síly a společně napsali pohádku O Červené Karkulce v nářečích Zlínského kraje. Příběh pak namluvil moderátorský tým Hitrádia Zlína k vidění a poslechu je na webu a YouTube kanálu stanice. Jedinečné dílo v sobě ukrývá především valašské a hanácké nářečí a chlubí se originálním vyvrcholením příběhu. 

Málokterý region se může pochlubit takovou rozmanitostí jednotlivých kulturních oblastí na relativně malém území jako Zlínský kraj. Hitrádio Zlín se pokusilo spojit Valachy, Hanáky, obyvatele Slovácka i dalších tradičních regionů v rámci unikátního projektu. 

„Plánování programu rádia pro různé kulturní oblasti je někdy náročné. Liší se gastronomie, nářečí i zvyky. Co potěší jednu skupinu lidí, občas podráždí jinou. Napadlo nás propojit všechny společným cílem, pohádkou, kterou zná úplně každý“, říká Michal Pistolas, šéf programu Hitrádia Zlín. Na konci října moderátoři stanice vyzvali ve vysílání posluchače, aby se pokusili napsat pohádku O Červené Karkulce ve svém nářečí.

Během dvou týdnů se děj každým dnem posunul o malou část, kterou pak ve studiu namluvili jednotliví moderátoři. Začátkem listopadu nakonec vzniklo jedinečné dílo, které v sobě ukrývá především valašské, hanácké nářečí a chlubí se originálním vyvrcholením. „Ukázalo se, že máme skvělé a velmi vtipné posluchače, kteří se nebáli ukázat světu, jak se mluví u nich. V příštím roce chystáme řadu dalších projektů, u kterých se budou lidé přímo podílet na našem vysílání“, dodává Pistolas.

Pohádka O Červené Karkulce v nářečích Zlínského kraje je k vidění i s vlastním vizuálním ztvárněním na webu hitradiozlin.cz a na YouTube kanálu rádia.

Web: https://hitradiozlin.cz/aktualne/posluchaci-hitradia-zlin-napsali-pohadku-o-karkulce-v-nareci

YouTube: https://youtu.be/aiRrqhRtOF4?si=BIyItWbgEoa_sEGA

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .