Podcast Vinohradská 12 slaví narozeniny, dárkem je rekordní poslechovost

Nejen média, ale i podcasty, především ty zpravodajské, trhají rekordy v počtu poslechu i stažení. Zpravodajský podcast Českého rozhlasu slaví rok od vydání první epizody. Vinohradská 12 se za tu dobu stala jedním z nejúspěšnějších audio pořadů na české podcastové scéně. Za rok fungování zaznamenala 3,2 milionu stažení.

„Český rozhlas se vždy snažil být lídrem na poli technologií i nových formátů a neustále hledá další a nové způsoby, jak dostat svůj obsah k posluchačům. Podcasty jsou jednou z cest, kterou se chceme dlouhodobě ubírat. Úspěch Vinohradské 12 naznačuje, že jsme zvolili správnou strategii,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

4c84e5379ff70edeee67b67bda2bfe3bZdroj: iRozhlas.cz

Podcast Vinohradská 12 je k dispozici každý den a možné je ho poslouchat prostřednictvím zpravodajském webu iRozhlas.cz, nebo ve všech dostupných aplikacích (Spotify, Apple Podcasts apod.)  „Jsem rád, že Vinohradská 12 má domovský přístav zrovna na našem webu. Učí totiž naše čtenáře poslouchat audio obsah. Z počtu stažení je vidět, že se to daří nad očekávání. A daří se to především díky týmu Lenky Kabrhelové, který odvádí už rok takřka heroický výkon,“ uvedl šéfredaktor serveru iROZHLAS.cz Radek Kedroň.

Snažíme se vyprávět v kontextu hlavní zpravodajské události, které se kolem nás dějí. A je obrovsky povzbuzující vidět, že lidé o poctivé audio zpravodajství stojí,” doplnila moderátorka Vinohradské 12 Lenka Kabrhelová, která podcast připravuje společně s týmem rozhlasových novinářů, rešeršistů a sound designérů.

Na vývoj počtu stažení podcastu Vinohradská 12 se můžete podívat zde.

 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .