Pivo pro hasiče prostřednictvím rádia

Do první linie v boji proti koronaviru se zapojují všechny složky záchranného systému. Výjimkou nejsou ani dobrovolní hasiči, ti však pomáhají ve svém volném čase a bez nároku na honorář. Proto jim patří velký díky za zvládání aktuální náročné situace. Úsilí dobrovolných hasičů se rozhodl Velkopopovický Kozel odměnit speciální várkou hasičského speciálu a vyzývá tím nejen prostřednictvím rádia, ale i dalších médií.

Sladek-Vojtech-Homolka-ve-Velkopopovickem-pivovaru-768x433
Zdroj: prazdroj.cz – Sládek Vojtěch Homolka

Dobrovolných hasičů je přes 350 tisíc. Dnes si více než kdy jindy můžeme uvědomit důležitost jejich činnosti. „Dobráci“, jak se dobrovolným hasičům i říká, pomáhají tam, kde profesionální složky nemají dost sil. Bez nich by se např. nedostala v obcích dezinfekce do míst, kde je nutná, nebo podávají pomocnou ruku lidem v těžkých životních situacích. Pomáhají všem uhasit i tuto krizi.

„Podle našich informací se v uplynulých týdnech zapojily stovky sborů dobrovolných hasičů do nejrůznějších činností nezbytných pro co nejefektivnější zvládnutí kritických chvil při boji s koronavirem. Je těžké jmenovat pouze některé z nich. Rád bych proto poděkoval všem, kteří pomáhali a pomáhají,“ říká Jan Slámečka, starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Nasazení dobrovolných hasičů v období pandemie oceňuje i velkopopovický pivovar, který hasiče podporuje už téměř 15 let a stojí při nich i v této nelehké době. Jejich poctivou práci chce odměnit speciální várkou hasičského speciálu s osobním poděkováním, jak exkluzivně uvedl na rádiu Blaník: „Dobrovolní hasiči nás neustále přesvědčují o své důležitosti a nezbytnosti. Když je potřeba, vždy nezištně pomáhají a v mnohých obcích bývají srdcem kulturního i společenského života. Proto jsme se rozhodli uvařit jim za jejich práci a obětavost speciální hasičskou várku, kterou si pak, až to bude za námi, společně připijeme na zdraví,“ vysvětluje Vojtěch Homolka, sládek velkopopovického pivovaru.

Nejen na Rádiu Blaník je několikrát denně vyzýváno k tomu, že pokud byste chtěli poděkovat nějakému sboru, máte možnost. Na webových stránkách www.dobracidekujem.cz může každý nominovat dobrovolné hasiče ve svém městě nebo vesnici a napsat jim osobní poděkování. „Až to situace dovolí, pošleme i těmto sborům sud hasičského speciálu spolu s vaším vzkazem,“ doplňuje sládek.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .