Padla první klapka Krále Šumavy režiséra Davida Ondříčka pro Voyo

Začalo natáčení Krále Šumavy v režii Davida Ondříčka. Třídílná adaptace románu Davida Jana Žáka Návrat Krále Šumavy sleduje příběh Josefa Hasila, nepolapitelného převaděče ze šumavského pohraničí. Natáčení potrvá do května a premiéra na Voyo je naplánována na letošní podzim.

V.Vodochodský, D. Ondříček, D. Žák, Oskar hes_Král Šumavy_první klapka
Zdroj: TV Nova, Mikuláš Křepelka

Natáčení začalo scénou, kdy Josef Hasil (Oskar Hes) se svým druhem Zdeňkem Vyletou (Vojtěch Vodochodský) ukrývají skupinku uprchlíků na opuštěném statku v pohraničí. Epizodní roli jednoho z uprchlíků si zahrál i autor knižní předlohy David Jan Žák. „Zkusit stát před kamerou byl vždycky můj velký sen. Když píšete román, jste zavřený doma u počítače, nemáte zpětnou vazbu. Tady je obrovské množství lidí, kteří se na tom podílejí, celá parta sledující jediný cíl, a to mi přijde kouzelné,“ říká David Jan Žák, s nímž režisér průběžně konzultuje detaily scénáře. „Využívám jej jako ‚přítele na telefonu‘, často mu volám a ptám se jej na nejrůznější věci,“ vysvětluje David Ondříček a pokračuje: „I když netočíme kompletní a do puntíku přesný příběh Josefa Hasila, ale spíše o legendu o Králi Šumavy, tak se Davida neustále na něco ptám, abychom byli co možná nejpřesnější, autentičtí. A je samozřejmě skvělé ho mít přímo na place.“

Hlavní roli Josefa Hasila ztvárňuje Oskar Hes, který se objevil i v předchozích Ondříčkových projektech Dukla 61 a Zátopek. K natáčení uvedl: „Celý projekt je fyzicky náročný, běháme po lesích, skrýváme se, jezdím na motorce, je to v podstatě akční biják. Ale zatím si to všichni velmi užíváme.“ Hasilova druha Zdeňka Vyletu hraje Vojtěch Vodochodský. „Moje postava je nejbližší přítel Josefa Hasila. Kluk v mém věku s dobrým srdcem. Ze všech postav je nejvyspělejší a Hasila tak trochu usměrňuje. Vtipné je, že s Oskarem Hesem jsme blízcí přátelé i v osobním životě,“uvedl Vojtěch Vodochodský. Ten si zahrál i ve vůbec první minisérii natočené pod značkou Voyo Originál Případ Roubala už 6. května se na něj diváci mohou těšit v roli muzikanta Petra Sepéšiho v minisérii Iveta. Bohumila Hasila, Josefova bratra, si zahraje Jan Nedbal. Hasilovu snoubenku Marii – matku jeho jediného syna Josefa Vávry – pak Gabriela Heclová. V roli Vlastičky, jedné z Hasilových milenek, se objeví Kristýna Podzimková a Kláru – agentku americké tajné služby – bude hrát Judit Bárdos.

Přípravy minisérie probíhají v souladu s principy tzv. zeleného natáčení a udržitelné produkce, tedy s maximálním ohledem na životní prostředí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .