On Air Radia Wave na Vltavě končí, spolupráce se stanicí nikoli

Dlouho avizované změny na Českém rozhlase Vltava budou spuštěny v neděli 1. října, přinést mají přehlednější program a změnit vnímání této kulturní stanice.

cesky-rozhlas-logo-3-651

Klasická hudba, jazz, world music

Český rozhlas Vltava zveřejnil nové programové schéma platné od neděle 1. října. V uších posluchačů má změnit vnímání stanice klasické hudby. Petr Fischer, šéfredaktor Vltavy, chce mít z třetího okruhu komplexní kulturní rádio. V rámci hudebních žánrů mají dostat prostor mimo klasickou hudbu také jazz, World music.

Mozaika začíná od 2. října nově už od 6. hodiny ranní a pravidelnou součástí budou eseje, v programu pokračuje Jazzofon, Vizitka a Osudy. Novinkou je kritický magazín Reflexe – moderátorka Michaela Vrchotová se svými hosty debatuje o současném umění, trendech a dlouhodobějších tendencích.

DOKUMENT: Programové schéma ČRo Vltava – říjen 2017

Odpolední publicistiku obstará ArtCafé, podílí se na něm i Wave

Každý všední den dostane prostor povídka a odpolední koncert. Novinkou je odpolední pořad ArtCafé nahrazující Čajovnu a Mozaiku. Na ploše devadesáti minut servíruje rozhovory, aktuality, současnou hudbu a pozvánky. Následují Kontexty – jedná se o vzdělávací a informativní sérii.

Z programu vypadává pořad On Air Radia Wave (19-20 hodin), místo něj dostane prostor repríza pořadu Vizitka. Petr Fischer v Týdeníku rozhlas uvedl: „Vysílání Wavu v proudu Vltavy nemělo smysl pro obě strany. Působilo to příliš neorganicky.“ A proto plánuje začlenit Wave přirozeněji, tým Radia Wave se bude podílet zejména na odpolední publicistice ArtCafé.

Změn dozná také večerní program, například Stránky na dobrou noc se přesouvají až na 23:45, dojde k přesunům jednotlivých pořadů. Výraznou novinkou bude Rádio Dada, hodinový prostor servíruje osobnosti a jejich pohled na politická či společenská témata.

Víkendový program přinese též větší přehlednost, po 13. hodině čeká na posluchače Odposlechy Pavla Klusáka, který bude komentovat aktuální hudební dění. V neděli představí Vltava novinku Spirituála, na niž navazuje Bohoslužba. Poté se ke slovu přihlásí Knižní pól.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .