Nová rubrika na Hitrádiu North Music: „Budoucnost už je tady! Umělá inteligence odpovídá na dotazy posluchačů.“

Hitrádio North Music ze skupiny Media Bohemia se nebojí inovací a technologických trendů. Nově představuje rubriku A.I.a to ví nejlíp, která v rámci odpolední show Padla pobaví posluchače a umožní jim nahlédnout do světa budoucnosti s umělou inteligencí.

banner na web a FB-aia - 1920x1080
Zdroj : Hitrádio North Music

Hitrádio North Music, regionální severočeské rádio spadající pod programovou síť Hitrádií, spustilo v odpoledním vysílání novou rubriku A.I.a to ví nejlíp (Ája to ví nejlíp). Moderátoři odpolední show Padla Aleš Lehký a Daniel Rakaczký se umělé inteligence ptají na dotazy od posluchačů a ta jim přímo ve vysílání odpovídá.

„Umělá Inteligence je jedním z nejaktuálnějších technologických trendů a nikdo nedokážeme říci, jak moc změní náš svět. Našim úkolem ale není se nad ní zamýšlet, naším úkolem je bavit s ní naše posluchače. Přesně o to nám jde v odpolední zábavné show Padla.  Jsme přesvědčeni, že nová rubrika přiláká pozornost posluchačů a zároveň jim poskytne nový způsob, jak komunikovat s naší stanicí. A těm, kteří z ní mají obavy, zlepší náladu a dá jim příjemný nadhled,“ říká o rubrice Michal Merenda, programový ředitel Hitrádií.

Kamil Bílský, šéf programu Hitrádia North Music k tomu dodává: „My jsme primárně hudební rádio, které má posluchače severních Čech bavit, a proto tento pokrok lidstva nebereme zcela vážně, ale spíše ukazujeme, že i umělá inteligence už umí poskytnout vtipné emoce.“

„A.I.a to ví nejlíp“ na Hitrádiu North Music je interaktivní rubrika, ve které dostávají prostor posluchači. Své otázky nebo různé úkoly (např. slož písničku, básničku apod.) pro A.I.u mohou posílat přímo do studia nebo prostřednictvím SMS na tel. číslo 777 999 958. Další možností pro komunikaci s umělou inteligencí ve vysílání je vyplnění formuláře na webu stanice nebo dotaz položený prostřednictvím sociálních sítí. Moderátořinásledně posluchače s nejzajímavějšími dotazy vezmou přímo do živého vysílání. Umělá inteligence otázku posluchače zanalyzuje a poskytne odpověď s humorem a originalitou, které jsou právě pro Hitrádio North Music charakteristické. Mezi prvními dotazy zaznělo například to, jestli „kapela Lunetic udělá ještě díru do světa“ (pozn. Moderátor Aleš Lehký je člen této v minulosti oblíbené kapely) nebo zda „hovno skutečně hoří a proč“.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .