Nejvyšší stavba v Česku po letech opět ožila, z Liblic vysílá Country radio

Vysílač v Liblicích u Českého Brodu, jehož stožáry jsou s výškou 355 metrů nejvyšší stavbou v Česku, vlastní České Radiokomunikace. Vysílač byl postaven v letech 1975 a 1976  na místě předchozího dožitého vysílače Blaw-Knox. Oba stožáry jsou vybaveny šplhajícími výtahy na spalovací pohonVýtahy jezdí až do výšky 350 m, čímž jsou nejvyššími výtahy v Česku. Díky tomu, že zde nyní začalo Country radio vysílat, se legendární stožáry nebudou muset bourat.

Zdroj: RADIO UNITED BROADCASTING

Nově si tedy posluchači Country rádia a milovníci této muziky mohou naladit stanici na středních vlnách na 639kHz (AM). Výkon vysílače je 20 kW, dostatečný na pokrytí téměř celé republiky, což potvrzují ohlasy nadšených posluchačů a fanoušků rádia.

Country radio je první a nejsilnější rádio formátu country a folk v ČR oslovuje zejména lidi starší 40 let. Vysílá od srpna 1991, kdy bylo založeno jako první stanice formátu country hudby v Evropě. Dnes kromě country a folku najdete na jeho vlnách i populární hudbu 60. let, spirituál, trampskou hudbu nebo bluegrass. Zhruba 70 % vysílacího času je věnováno domácím interpretům.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .