NEJDĚSIVĚJŠÍM MÍSTEM NA VÝCHODĚ ČECH JE DŮM STRAŠIDELNÝCH PANENEK. ROZHODLI O TOM POSLUCHAČI HITRÁDIA ČERNÁ HORA  

Období Halloweenu a Dušiček využilo Hitrádio Černá Hora k tomu, aby našlo nejstrašidelnější místo na východě Čech. Do jeho hledání se zapojili fanoušci a posluchači na sociálních sítích, webu i vysílání rádia. V první fázi se podařilo získat několik desítek nápadů. V druhé posluchači hlasovali z pěti nejčastěji zaslaných. S velkým náskokem nakonec vyhrál takzvaný dům oběšených panenek kousek od Hlinska.  

Zdroj: Hitrádio Černá hora

Hledání nejstrašidelnějšího místa začalo v pondělí 23. října. První fáze trvala do neděle 26. října. V těchto dnech posluchači posílali své nápady pomocí formuláře na webu Hitrádia Černá Hora. „Nakonec jsme zařadili i několik skvělých tipů z komentářů nebo soukromých zpráv na našich sociálních sítích. Z nich jsme vybrali pět míst, které se opakovali nejčastěji,“ uvádí on-line manager Hitrádia Černá Hora Petr Roubíček.  

Do výběru pěti nejstrašidelnějších míst se dostal dům oběšených panenek u Hlinska, les Svíb na bojišti u Chlumu, strašidelná hájenka ve Výšince na Trutnovsku, údolí Peklo kousek od Nového Města nad Metují a také vojenský hřbitov v Josefově. Pro jednu z možností lidé hlasovali v anketě. 

„Výsledky jsme vyhodnotili ve středu 1. listopadu v noci. Chtěli jsme, abychom znali místo na Dušičky. Po setmění jsme tam totiž poslali naše moderátory Ondru Novotného a Tomáše Ždímala. Jejich úkolem bylo zjistit, zda je to tam skutečně tak děsivé, jak nám posluchači popisovali,“ dodává Roubíček.   

S 39 procenty v anketě vyhrál zmiňovaný dům oběšených panenek u Hlinska. Majitel chalupy pan Lubomír V. umístil své panenky prakticky všude. Za krk jsou pověšené na zdech, stromech i plotu. Kromě toho tvrdí, že mají zvláštní moc a fungují jako médium. Podle báchorek v jejich očích vidí děti, které si s panenkami hrály. „Letos jsme projížděli přes obec Rváčov. Kde jsme viděli celou zahradu “vyzdobenou” oběšenýma panenkama. Hrozné a děsivé,“ napsala rádiu posluchačka Lenka.   

Na druhém místě s 34 procenty hlasů skončila strašidelná hájenka ve Výšince a na třetím místě vojenský hřbitov u Josefova. Jednotlivé příběhy pěti nejstrašidelnějších míst si mohou lidé přečíst na webu Hitrádia Černá Hora.  

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .