Na Vysočině o víkendu proběhne festival Pigyáda v režii Evropy 2 a multimediálního projektu Pigy

Již tento víkend, od 12. do 14. srpna, proběhne v Šiklandu u Zvole nad Pernštejnem festival Pigyáda – Léto lásky. Festival, který se ponese v duchu oslav lásky, přátelství, hudby, tance, zábavy a barev, láká na několik hudebních hvězd.

Festival Pigyáda, ilustrační foto Lagardere Active ČR

Festival Pigyáda, ilustrační foto Lagardere Active ČR

Vystoupí Chinaski, Jelen Slza, Xindl X, Ewa Farna nebo Eddie Stoilow

V rámci stage Evropy 2, kde festival moderují Zorka Hejdová a Pavel Cejnar, vystoupí například Chinaski, Jelen, Slza, Meky Žbirka a Xindl X. Na Pigy stagi se mohou návštěvníci těšit na Ewu Farnou, Eddie Stoilow, Jirku Hadaše a u dětí na populární prasátko Pigy.

Kromě 20 tuzemských interpretů se návštěvníci festivalu mohu těšit na akrobatická a kouzelnická představení nebo cvičení s Hankou Kynychovou. V rámci festivalu nebude chybět ohňostroj, chill-out zona s podporou TV NOVA a Ozákovým křeslem a další doprovodný program.

Festival je koncipován tak, aby si na své přišli opravdu všichni. Máme připravené i hlídací a spinkací koutky pro děti, což je velký benefit právě pro rodiče. Děti budou moci využít celodenní program na Pigyho stezce, kde jsou pro ně nachystané různé soutěže a úkoly. Chybět nebude ani cirkus, představení kouzelníků a akrobatů či ohňostroj,“ říká Zdenka Chocholoušová, manažerka dětských produktů Lagardere Active ČR.

Multimediální projekt Pigy začínal jako terestrické rádio pro děti

Ubytovat se můžete přímo v areálu Šiklandu, a to v hotelu, rezidenci, srubových apartmánech, mobilních domcích, chatkách nebo v kempu. Šikland totiž provozuje první kemphotel v České republice. Hosté si nemusejí vozit vlastní vybavení, stany s kompletním servisem jsou pro ně připraveny na místě,“ vysvětluje Libor Šikl, generální ředitel Šikland, a.s. Festival Pigyáda – Léto lásky podporuje v prvním ročníku i televize Nova. Mezi dalšími partnery jsou , Mercedes – Benz nebo Madeta.

Festival probíhá v režii rádia Evropa 2 a multimediálního projektu Pigy. Projekt Pigy měl být původně rozhlasovou sítí určenou pro dětské posluchače. Skupina Lagardere se ale v průběhu projektu rozhodla soustředit pouze na kontaktní a on-line aktivity. Jedinou FM licenci Rádia Pigy vrátila a celé vysílání včetně doprovodních projektů přesunula na internet.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .