Na Slovensku startuje publicistické internetové rádio

svobodny-vysilacNecenzurované zpravodajství  a názorová publicistika – to vše by mělo být doménou Svobodného vysílače, který dnes spouští vysílání z Banské Bystrice. Autoři projektu slibují nejkomplexnější projekt svobodného a nezávislého média v historii Slovenska. Svobodný vysílač má fungovat díky příspěvkům od lidí.

Projekt má několik cílů, tím hlavním má být pravdivé a nezkreslené informování veřejnosti. Dopomoci tomu má i nezávislé vlastnické pozadí, kdy toto rádio nebude ovlivněno příjmy z reklamy. Mělo by přinášet otevřenou diskuzi o problémech společnosti a jednotlivců a vytvořit prostor i pro Slováky žijící v zahraničí.

Podpora i jinak než jen přes Facebook

Aniž bychom chtěli snižovat hodnotu těchto záměrů, cíle jsou to natolik vznešené, že si budou vyžadovat opravdu silnou podporu veřejnosti. Ta by ale neměla být vyjádřena pouze pověstným tlačítkem „Like“ na Facebooku, nýbrž konkrétními činy a finanční podporou. Právě to může být u podobných projektů problém.

Svobodný vysílač bude slyšet na internetu, autoři nepočítají s terestrickým vysíláním. Pilířem programu bude pravidelné zpravodajství, které by mělo být diametrálně odlišné od ostatních médií. Stanice nabídne několik publicistických pořadů. Politicko-společenská diskuze V první linii, pořad Outsideři o lidech žijících na periferii společnosti, Informační válka o významných událostech, které slovenská média ignorují. Součástí projektu má být i internetová televize.

Nové rádio pro příznivce mluveného slova?

Podobná názorová stanice není ve světě ničím ojedinělým. Prostředí internetu umožňuje prakticky komukoliv vytvářet a šířit obsah jakoukoliv formou. Podobné projekty fungují především v USA, kde je dostatečný tvůrčí i ekonomický potenciál.

Slovenský Slobodný vysielač spouští vysílání 14.1.2013 v 8.00.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: