Na CD se dostanou Komisař Maigret a nový román Larse Keplera

radioservis_hlavicka_perex

Radioservis ať už přímo nebo v distribuci vydává tento měsíc několik novinek se zajímavými kompaktními disky s mluveným slovem. V titulní roli románu Georgese Simenona s názvem Komisař Maigret uslyšíme Rudolfa Hrušínského staršího. Jan Kačer interpretuje dílo Sekyra z pera Ludvíka Vaculíka. Současně s knižním vydání se na českém trhu objeví i audiokniha Larse Keplera – Svědkyně ohně. V neposlední řadě vychází Žitkovské bohyně od Kateřiny Tučkové.

Radioservis představí komisaře Maigreta a Sekyru

V druhé kolekci se k posluchačům vrací Komisař Maigret v podání Rudolfa Hrušínského st. Po boku hlavního interpreta uslyšíte Josefa Somra, Jiřinu Bohdalovou, Radoslava Brzobohatého, Jiřího Štěpničku a řadu dalších herců. Druhý komplet obsahuje příběhy Maigret v lázních, Maigret a zbytečné starosti, Maigret a lovec zvuků, Maigret a tulák a v neposlední řadě Maigret a Dlouhé Bidlo. Dílo vychází na pěti CD a celkový čas je lehce přes 78 minut, v režii Jiřího Horčičky probíhalo natáčené v Českém rozhlase v letech 1970 – 1990. Dílo George Simenona lze zakoupit ve zvýhodněné sadě za 1 199 Kč i s prvními pěti příběhy.

Hned první příběh se odehrává ve Vichy, kam se padesátiletý Maigret s paní na radu lékaře odebere. Žije normálním lázeňským životem. Pak se dozví, že byla zavražděna jedna dáma. V druhém díle ztvární Jiří Štěpnička odborníka na elektrické vláčky, je sužován tušením, že se stane obětí vraždy. Recenzi tohoto díla připravujeme.

Na CD ve formátu MP3 vychází Sekyra Ludvíka Vaculíka, celkový čas nahrávek je přes 7 hodin. Jan Kačer bude průvodcem příběhů, které poprvé vyšly v roce 1966: „Čtenáři moje psaní hodnotí různě dobře, ale nejčastěji slýchám, že Sekyra byla nejlepší. (…) Teď jsem si Sekyru musel přečíst v korektuře, a nechtělo se mi do toho. Čekal jsem nudu, jelikož to všecko přeci znám. Ale já jsem se divil! Já jsem to už zas neznal! A divil jsem se, jak velice dobře je to napsaná knížka. Je intenzivní a přesná. Realistická i fantaskní. Tu jsem mohl napsat jenom jednou. Ona je vždycky otázka, co autor napíše dál, když to hlavní napsal ve své první knížce...,“ řekl l novému vydání díla v roce 2003 autor Ludvík Vaculík.

radioservis_novinky

Lars Kepler jako audiokniha a Žitkovské bohyně

Třetí příběh komisaře Joony Linny vychází jako audiokniha ve stejném čase jako tištěná kniha Larse Keplera. Novinku na 2CD ve formátu MP3 vydává Martin Pilař & Dragontattoo, ADK-Prague v distribuci Radioservisu. Nový román od Larse Keplera zprostředkuje posluchačům přes 15 hodin kriminálního příběhu v interpretaci Pavla Rímského. Adaptace vznikla v září a říjnu 2012 a představuje nejnovější dílo autora švédského detektivního thrilleru.

V produkci Martina Pilaře (ADK Prague) ve spolupráce s nakladatelství HOST a v distribuci Radioservisu vychází Žitkovské bohyně od Kateřiny Tučkové. Ve 12,5 hodinové adaptaci letošního knižního titulu účinkují Tereza Bebarová a Miroslav Táborský. Žítkovské bohyně patří mezi nejúspěšnější knihy letošního léta. Křest audioknihy proběhne za účasti Kateřiny Tučkové, Terezy Bebarové a Miroslava Táborského 15.11.2012 od 16:30 v Reprezentační prodejně Českého rozhlasu na Vinohradské 12, Praha 2.

Příběh žítkovských bohyní je skutečností inspirovaným příběhem rodu žen, které byly obdařené výjimečnými schopnostmi – uměly léčit a pomáhat s kdejakým trápením, uměly poradit v nesnázích a také prý viděly do budoucnosti. Proto jim místní říkali bohyně a šplhali za nimi do strmých svahů kopců Bílých Karpat. Vyhledávali je po věky a jejich sláva se nesla daleko za hranice Moravy,“ uvádí Radioservis k novince.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: