Michel Fleischmann obdržel nejvyšší francouzské vyznamenání – Řád čestné legie

Michel Fleischmann obdržel z rukou francouzského velvyslance v Praze pana Rolanda Galharague insignie Řádu čestné legie. Slavnostní ceremoniál proběhl 23. dubna v prostorách velvyslanectví Francouzské republiky v Praze.

Velvyslanec Francouzské republiky Roland Galharague vyznamenal Michela Fleischmanna. Fotografii poskytla společnost Lagardere Active ČR

Velvyslanec Francouzské republiky Roland Galharague vyznamenal Michela Fleischmanna. Fotografii poskytla společnost Lagardere Active ČR

Francie tímto vyznamenáním oceňuje přínos a celoživotní dílo Michela Fleischmanna, který zásadně ovlivnil podobu českého mediálního světa a stojí za úspěchem řady showbusinessových talentů.

Je mi velkou ctí přijmout od francouzského prezidenta Emmanuela Macrona významné ocenění, jehož držiteli jsou například Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš nebo Václav Havel. Je to pro mě obrovská pocta a závazek zároveň. Celý život jsem se snažil, aby česko-francouzské vztahy v oblasti kultury a médií byly na vysoké úrovni a jsem opravdu velmi rád, že za poslední roky se nám podařilo povýšit je nad evropské standardy,“ říká čerstvý držitel Řádu čestné legie a prezident společnosti Lagardere Active ČR, Michel Fleischmann.

Česká republika a Francie – dvě země, se kterými se osud dějin nemazlil a moc dobře vědí, jak důležitá a vratká zároveň je demokracie a svoboda slova. Velmi si proto vážím toho, že mohu dnes v České republice svobodně říct, že jsem Francouz a v mém druhém domově ve Francii hrdě prohlásit, že jsem Čech,“ dodal Fleischmann.

Podle francouzského velvyslance je Michel Flesichmann velký Čech a velký Francouz. „Významně se zasadil o styky mezi Prahou a Paříží a přispěl tak ke vzájemnému porozumění a přiblížení obou zemí. Této jeho práci a úsilí, tomuto celoživotnímu dílu dnes vzdáváme čest,“ říká Roland Galharague, velvyslanec Francie v České republice.

Řád čestné legie, který se uděluje na základě dekretu prezidenta Francouzské republiky, je nejvyšším státním vyznamenáním za vynikající civilní nebo vojenské zásluhy o francouzský národ.

Roland Galharague s Michelem Fleischmannem. Fotografii poskytla společnost Lagardere Active ČR

Roland Galharague s Michelem Fleischmannem. Fotografii poskytla společnost Lagardere Active ČR

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .