Majitel Frekvence 1 a Evropy 2 pomůže zachovat BBC v České republice

bbc-logo.jpgMediální skupina Lagardere uskuteční na českém rozhlasovém trhu další zajímavou akvizici. Kupuje totiž licencovanou společnost BBC Radiocom, která v České republice zastupuje respektovanou britskou veřejnoprávní stanici BBC World Service. Lagardere hodlá zachovat anglické vysílání a bude vyrábět i pořady v češtině dle požadovaných licenčních podmínek.

Rozhlasová síť BBC měla začátkem příštího roku skončit. Britský vysílatel se z českého trhu před několika lety stáhl a uzavřel celou českou redakci. Ve vysílání však pokračoval díky spolupráci s Českým rozhlasem, který dodával pořady v češtině, zatímco BBC poskytovala anglické vysílání. Spolupráce obou stran ale musela být ukončena v důsledku novely vysílacího zákona, která znemožňuje, aby soukromá stanice přebírala vysílání veřejnoprávního rozhlasu. Dodejme, že dle platné licence a právní formě je BBC licencovaná v České republice jako soukromý a nikoliv veřejnoprávní subjekt.

Český rozhlas se tak dále nemohl podílet na vysílání BBC v České republice a všeobecně se očekávalo, že toto vysílání brzy skončí. Rozhlas dokonce upustil od plánu vybudovat na frekvencích BBC stanici mluveného slova a přesunul ji na střední vlny. Působení BBC v České republice ale přece jen neskončí – novým partnerem projektu se totiž stává mediální skupina Lagardere, která na českém trhu vlastní a provozuje stanice Evropa 2, Frekvence 1, Bonton nebo Dance rádio.

Zajímavostí je, že spolupráce BBC a Lagardere nebude probíhat pouze na báze výroby programu. Lagardere přímo odkoupí licencovanou společnost BBC Radiokom a bude mít tudíž přímo pod kontrolou vysílací licenci BBC v České republice. V dlouhodobém horizontu tedy nemusí být vyloučeno, že Lagardere tuto stanici přeformátuje. Zatím ale výkonný ředitel Lagardere Active ČR Miroslav Hrnko zdůrazňuje, že česká BBC zůstane i nadále stanicí s informačně zpravodajským servisem a prvky zábavy.

Autor článku:

Komentáře (3)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: