Lidé zvolili nejstrašidelnější místo západních Čech. Je to mýty opředený statek Pohádka

Hitrádio FM Plus ze skupiny Media Bohemia hledalo se svými posluchači nejděsivější místo západníchČech. Do dvoukolového hlasování se nakonec zapojila více jak pětistovka hlasujících a drtivá většina z nich (56 %) vybrala jako nejstrašidelnější místo západních Čech statek Pohádka. Na druhém místě pak skončil hřbitov Velhartice a na třetím místě Penzion Nimrod. Na Dušičky pak Hitrádio FM Plus ze statku Pohádka vysílalo až do tmy spolu s třiceti dalšími odvážlivci z řad odborné i laické veřejnosti. 

Zdroj: Hitrádio FM Plus

Posluchači a fanoušci Hitrádia FM Plus zvolili v minulém týdnu nejstrašidelnější místo západních Čech. V anketě, do které se téměř 570 hlasujících, zvítězil s 56 % statek Pohádka, který je opředený řadou mýtů a říká se o něm, že je prokletý. Na druhém místě s 23 % skončil hřbitov Velhartice a třetí pozici obsadil Penzion Nimrod s 11 %. Z místa pak na Dušičky vysílal odpolední tým Hitrádia FM Plus až do pozdních odpoledních hodin. 

„Upřímně, já z tohoto vysílání budu žít ještě nějakou dobu, bylo to velmi netradiční a z místa jsme měli s kolegou Davidem trochu respekt. Na druhou stranu jsme posluchačům dokázali, že statek Pohádka získal svou pověst tak trochu neprávem a je to kouzelné místo v přírodě, které stojí za návštěvu,“ říká Jakub Rada, moderátor Hitrádia FM Plus.

„I přes nepřízeň počasí přišlo na místo zhruba třicet posluchačů, kteří tu s námi strávili celé odpoledne, opékali s námi špekáčky a povídali si. Většina z nich byli místní, kteří nám do éteru vyprávěli své zážitky se statkem Pohádka,“ říká Lucie Pacholíková, která má Hitrádio FM Plus na starosti a dodává: „Dokonce za námi přišla i paní, jejíž manžel je příbuzný s rodinou Pangerlových, která tu do odsunu Němců žila. Dle mýtů, které se o statku Pohádka tradují, se mělo členům této rodiny na statku vést velmi špatně a měl je potkat velmi tragický konec. To nám ale naše posluchačka vyvrátila.“

Spolu s moderátory vysílal z místa také Michal Moulis, který se věnuje vyšetřování a dokumentování paranormálních jevů. Ten se spolu s moderátory snažil na místě za využití příslušné techniky naměřit nějaké anomálie a zachytit paranormální jevy. Nic takového se ale nepodařilo. Celé vysílání pak zakončil dokumentarista Ondřej Adler Bezouška, který trávil několik let pátráním po faktech ohledně mýtů, které se v souvislosti v Pohádkou mezi lidmi vypráví. Většinu z nich pak ve vysílání rovněž vyvrátil.

Finální žebříček nejděsivějších míst západních Čech

  • statek Pohádka – 56%
  • hřbitov Velhartice – 23%
  • Penzion Nimrod – 11%
  • bývalý cínový důl Rolava – 5%
  • Kostel sv. Jiří v Lukové – 5%
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .