Koncert Rádia Blaník v Dolních Vítkovicích si nenechaly ujít tisíce lidí

V sobotu 23. září ožil areál Dolních Vítkovic jednou z posledních letošních koncertních akcí. Na koncertu Rádia Blaník se na jednom podiu vystřídaly kapely Kabát, Buty, Wanastowi Vjecy a zpěvák Janek Ledecký a zpěvačka Aneta Langerová. Nechyběli ani moderátoři populární rádiové stanice. Akce se i přes nepřízeň počasí zúčastnilo několik tisíc návštěvníků.

Zdroj: Media Bohemia

Rádio Blaník se po loňském úspěchu opět vrátilo se svým koncertem do Ostravy. V sobotu 23. září uspořádalo koncert v areálu Dolních Vítkovic a ujít si ho nenechaly tisíce návštěvníků. Tentokrát se v rámci neotřelé dramaturgie na jednom pódiu sešli umělci jako Aneta Langerová, Janek Ledecký, kapela Buty, Kabát a Wanastowi Vjecy.

„Ostrava v sobotu 23. září zažila opravdu deštivý den a velmi jsme se obávali, jak se toto počasí projeví na návštěvnosti celé akce. V oblasti Dolních Vítkovic pršelo celkem vytrvale až do začátku koncertu a pár minut před oficiálním startem stálo před branami koncertu pár desítek lidí. Přesto se na interprety přišlo po pár hodinách podívat tisíce fanoušků českých písniček a areál se tak rychle zaplnil,“ říká Daniel Rumpík, programový ředitel Rádia Blaník a dodává: „Ostrava navíc zažila to, že se živé vysílání Rádia Blaník otevřelo posluchačům, prolnulo se přímo s návštěvníky, moderátoři kombinovali vstupy z publika se vstupy z mobilního studia i pódia. Koncert tak působil velmi kompaktně a vysílání v tradičním formátu Rádia Blaník velmi netradičně.“

Zdroj: Media Bohemia

Rádio Blaník je pověstné převahou českých písniček ve svém vysílání. Přesto postavit vedle sebe na jedno pódium takovou nekompaktní sestavu, jako je Kabát, Aneta Langerová, Wanastowi Vjecy, Janek Ledecký a Buty, chtělo velkou odvahu. A vyplatilo se. Neotřelá dramaturgie blanických koncertů začíná být pro fanoušky největším lákadlem. Festivalů je za sezónu spoustu, ale koncert Rádia Blaník je jen jeden. O tom svědčí i slova návštěvníků. „My jsme rocková rodina a přijeli jsme hlavně kvůli Kabátům. Ale když už jsme tu byli, tak jsme šli i na Anetu Langerovou a Janka Ledeckého a musím říct, že to byla pecka. Navíc jsme nikdy nebyli v Dolních Vítkovicích a už dlouho jsme se sem chtěli podívat. Musím říct, že až na to počasí se nám tenhle výlet fakt povedl,“ sděluje své zážitky návštěvnice koncertu Hana Veselá, která dorazila na akci s rodinou ze Středočeského kraje.

Koncert měl ale ještě jednu zvláštnost. Kromě tradiční děkovačky partnerům, fanouškům a divákům se upřímného poděkovaní dočkalo i sesterské Hitrádio Orion, které rovněž spadá do mediální skupiny Media Bohemia. „Poděkování fanouškům, divákům a partnerům je standardem všude, nejinak tomu bylo dnes v areálu Dolních Vítkovic. Blaník ale poděkoval regionálnímu Hitrádiu Orion a jeho týmu za dílčí pomoc s přípravou. Bylo až dojemné, jak Rádio Blaník, které na severní Moravě vysílá pár roků, děkuje tradiční rádiové značce Orion,“ říká Michal Merenda, programový ředitel sítě Hitrádií.

VIDEO

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .