Informace o středeční výluce vysílače Praha Žižkov, dotkne se rádia i televize

V noci z úterý na středu 2. března 2016 je naplánována výluka digitálního televizního a analogového i digitálního rozhlasového vysílání z žižkovského vysílače Praha – město. Výluka TV potrvá od 6.00 do 15.00 hodin, výluka rozhlasového vysílání od 00.05 do 5.00 hodin. Bude při ní provedena pravidelná kontrola a údržba vysílače, anténních systémů, energetiky a vysílací technologie.

Foto: towerpark.cz

Foto: towerpark.cz

Z vysílače Praha – město nebude v době odstávky vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a Barrandov a multiplex 3 s programy Prima Love, Prima ZOOM, Prima MAX, Óčko, Óčko Gold, Barrandov Plus, Kino Barrandov, Šlágr TV a ČT:D/art. Výluka se týká i regionálního multiplexu 12 a regionálního multiplexu 8.

Na vysílači Praha – město dojde i k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 00.05 do 05.00 hodin. Toto se dotkne stanic ČRo Radiožurnál na frekvenci 94,6 MHz, ČRo Vltava na frekvenci 105,0 MHz, ČRo Plus na frekvenci 92,6 MHz, Frekvence1 na frekvenci 102,5 MHz, Rádio Impuls na frekvenci 96,6 MHz a Rádio City na frekvenci 93,7 MHz.

Výluka TV a rozhlasového vysílání ze žižkovského vysílače se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál právě z tohoto vysílače. Ostatních diváků, kteří na území Prahy přijímají signál z vysílače Cukrák, který rovněž pokrývá část Prahy, se výluka netýká.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .