Fajn rádio žádá o mírnou úpravu licenčních podmínek

Cílovovou skupinu rodiny Fajn rádií tvoří mladí posluchači. Provozovatel žádá sjednotit specifikaci cílové skupiny na 12-35 let. Podíl české a slovenské hudby by měl nově tvořit 6-10 procent. Mluvené slovo zůstává v poměru 7-13 procent.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Podle aktuálně platných licenčních podmínek je česká hudba zastoupena v poměru 10%. Provozovatel žádá o stanovení procentuálního rozmezí této hodnoty v rozmezí 6-10 procent. Úprava horní věkové hranice cílové skupiny je kosmetická z 12-39 na 12-35 let. U většiny licencí Fajn rádií proběhla už v minulosti.

Poslední průzkumy trhu mapující současnou situaci v rozhlasovém vysílání ukazují hranici mezi posluchači, které oslovují svým programem stanice zaměřené na mladé a středněvěké publikum – jako právě Fajn radio – a na posluchače, jež oslovují stanice, které se svým programem zaměřují na starší středněvěké nebo starší publikum. Tato hranice, jak ukazují provedené průzkumy, je právě mezi 33-35 lety,“ odůvodňuje provozovatel žádost o úpravu horní věkové hranice své cílové skupiny.

Držitelem vysílacích licencí jednotlivých Fajn rádií je skupina Media Bohemia.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .