Expres FM má nejvyšší poslechovost ve své historii. Zviditelnil se i netradičním konkurzem

Pražské hudební rádio Expres FM dosáhlo v posledním průzkumu Radioprojektu historicky největší poslechovosti. Oproti předchozímu výzkumu vzrostly týdenní výsledky ve věkové kategorii 12 až 79 let více než o deset tisíc posluchačů.

Studio Expres FM

Studio Expres FM

Hledání adekvátní moderátorské posily pokračuje

Radioprojekt je jediný uznávaný průzkum poslechovosti rádií, a tak jsme za tento významný nárůst rádi. Těší nás, že si nás nachází i mimopražští posluchači, kteří využívají online přenos přes internet nebo skrz mobilní aplikaci,“ říká Pierre Beneš, výkonný ředitel rádia Expres FM.

Ve výsledcích poslechovosti Radioprojekt za třetí a čtvrtý kvartál roku 2016 se poslechovost v rámci věkové kategorie 12 až 79 let pohybuje okolo 63 tisíc posluchačů týdně. V případě denní poslechovosti jde pak přibližně o 37 tisíc posluchačů.

Rádio na konci roku 2016 pořádalo veřejný konkurz na nové moderátory, vedení rádia se nebrání myšlence, že i právě konkurz mohl nejlepší poslechovosti dopomoci.

V listopadu loňského roku jsme vyhlásili konkurz na nové moderátory. Přihlásilo se 172 zájemců, ze kterých jsme vybrali desítku nejlepších. Ti jsou pozvaní do druhého kola. Uvědomuji si, že konkurz a jeho netradiční pojetí vzbudil zájem a povědomí o naše rádio. I toto tedy mohlo přinést nové posluchače,“ podotkl programový ředitel Filip Žemlička.

S deseti nejšikovnějšími talenty bude rádio pracovat po hlasové, výrazové i obsahové stránce. Je možné, že se ještě během tohoto roku najde tvář, která bude adekvátní posilou týmu moderátorů Expres FM.

V konkurzu měli uchazeči o pozici moderátora za úkol představit předem určenou skladbu a pobavit videem či audionahrávkou na libovolné téma ve stopáži do jedné minuty. Zúčastnit se mohl kdokoliv bez ohledu na věk a pohlaví.

Cílem konkurzu bylo objevit novou výraznou personu s charismatem a talentem, která by zaujala posluchačskou skupinu stanice,“ dodává Filip Žemlička.

Ukázky hlasových talentů

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .