Digitální rozhlasové vysílání Radiokomunikací ze Strahova a Žižkova čeká měsíční výluka

V průběhu léta dojde k technologické přestávce pilotního vysílání digitálního rozhlasu DAB+ šířeného ze Strahovského a Žižkovského vysílače. Plánovaná odstávka bude trvat od 20. července přibližně do začátku září, oznámily České Radiokomunikace.

Foto: towerpark.cz

Foto: towerpark.cz

Příprava další etapy vysílání

Důvodem je příprava nového technologického řešení pro další etapu vysílání a zároveň vyhodnocení výsledků, kterých bylo dosaženo při použití stávajících parametrů. Stávající pilotní vysílání ve standardu DAB+ z pražského Strahova na kanálu 10D ve III. pásmu a ze Žižkovského vysílače L-pásmu blok LI probíhá od 25. března 2014.

Multiplex z obou vysílačů nabízí posluchačům celkem 18 stanic zahrnujících veřejnoprávní rozhlas i komerční stanice. Vysílače pokrývají signálem digitálního rozhlasu více jak 800 tisíc obyvatel v Praze.

ČRa vidí DAB+ jako optimální řešení pro rozvoj rozhlasu

Během více než ročního testování jsme získali užitečné poznatky, které nám pomohou v dalším rozvoji nových DAB+ technologií v reálném prostředí. Navzdory tomu, že stávající pilotní vysílání probíhá s velmi nízkým výkonem a omezeným pokrytím, je zřejmé, že digitální rozhlasové vysílání ve standardu DAB+ je optimálním řešením pro rozvoj rozhlasu. Nyní chceme vyzkoušet možnosti nových technologií a jejich budoucí využití. Tato plánovaná technologická změna nebude mít žádný vliv na schopnost stávajících DAB+ rozhlasových přijímačů přijímat vysílání, které v září obnovíme,“ uvádí Marcel Procházka, ředitel regulace a strategie Českých Radiokomunikací.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .