Digitální rozhlas ze Žižkova bude pokračovat, ČTÚ prodloužil povolení

Český rozhlas loni začátkem srpna spustil avizované digitální vysílání DAB+ z žižkovského vysílače s plným výkonem 20 kW. Experiment měl původně probíhat po dobu jednoho roku a provozně jej zajistily České Radiokomunikace. Český telekomunikační úřad nyní prodloužil povolení k experimentu až do 30. listopadu 2016.

Foto: towerpark.cz

Foto: towerpark.cz

Dle předpokládaného pokrytí mělo vysílání zasáhnout až 17 procent populace. V průběhu dubna a května letošního roku bylo na žádost Českého rozhlasu provedeno měření pokrytí signálem. Český rozhlas informoval, že naměřené skutečné pokrytí je srovnatelné s pokrytím předpovídaným.

Spuštění experimentálního vysílání digitálního rádia v Praze s dosahem až sedmnáct procent populace celé republiky bylo jedním ze strategických cílů Českého rozhlasu. Jsem rád, že uskutečněné měření potvrdilo nejen naše předpoklady ohledně pokrytí,“ uvedl Karel Zýka, ředitel Techniky Českého rozhlasu.

Vysílání pro Český rozhlas zajišťují České Radiokomunikace z hlavního pražského vysílače Žižkov na kanále 12C s plným výkonem 20 kW. Posluchači mají možnost přijímat úplné portfolio celoplošných a digitálních stanic rozhlasu.

Pokrytí experimentálního multiplexu DAB z žižkovského vysílače, kliknutím zvětšíte

Pokrytí experimentálního multiplexu DAB z žižkovského vysílače, kliknutím zvětšíte

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .