ČRo Plzeň uspořádal Den otevřených dveří, představil digitální rozhlas

Český rozhlas Plzeň pozval své posluchače a příznivce do rozhlasového zákulisí a do vysílacích prostor. Účastníkům přiblížil fungování digitálního rozhlasu a DAB přijímačů. Otevřeno bylo rozhlasové muzeum a před budovou probíhal celodenní kulturní program.

cesky-rozhlas-logo-2-651

Na venkovním podiu vystoupil například Petr Kotvald, oldies revival kapela The Shower nebo rozhlasový Big band Gustava Broma. Prostor dostala i lidová muzika – Domažlická dudácká muzika nebo česká legenda Josefa Zíma.

V rámci budovy ČRo Plzeň proběhhla exkurze do studií s ukázkou rozhlasových pracovišť a na vysílací pracoviště, exkurze do rozhlasového muzea, autogramiáda moderátorů a redaktorů Českého rozhlasu, výstava folklorního souboru Jiskra a další aktivity.

Návštěvníkům bude k dispozici infostánek o digitálním vysílání DAB plus – ten obstará společnost RTIcz, jež je jedním z aktivních operátorů digitálního rozhlasového vysílání v ČR. „Dozvíte se podrobnosti o digitálním rozhlase DAB, můžete si vyzkoušet rozhlasové přijímače, jejich nové možnosti a hlavně si poslechnete digitální rozhlas na vlastní uši. Tato akce se koná pravidelně každý rok a vždy je o ní velký zájem,“ říká provozní ředitel RTIcz Roman Kropáček.

Podrobný harmonogram celého dne a další informace jsou k dispozici na webu Českého rozhlasu Plzeň.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .