Český rozhlas spouští speciální web v ukrajinštině

Radio Prague International, které poskytuje zahraniční vysílání Českého rozhlasu, rozšiřuje od 1. května svůj webový portál radio.cz o ukrajinskou verzi. Webová stránka ukraina.radio.cz přináší Ukrajincům na našem území aktuální zpravodajství, informace z oblasti kultury nebo praktické rady. Na audioportálu mujRozhlas stanice již více než rok nabízí k poslechu v ukrajinštině podcast Novinky pro Ukrajince, který ukrajinským uprchlíkům přináší každý týden podstatné informace pro život v Česku.

6e04e8b1c9656748ea331192de99da0d
Zdroj: Český rozhlas

„Český rozhlas od počátku ruské invaze výrazně podporuje Ukrajinu. Více než rok v sítích DAB+ a DVB-T2 a na našem webu poskytujeme kontinuální vysílání Ukrajinského veřejnoprávního rozhlasu. V rámci mezinárodní konference Radiodays Europe 2023 jsme také s ukrajinskou vysílací společností UA:PBC uzavřeli dohodu o vzájemné spolupráci. Spuštění speciální webové stránky stanice Radio Prague International je dalším důležitým krokem k rozšíření zpravodajského servisu pro Ukrajince,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

„Webový portál nebude zaměřený pouze na Ukrajince žijící v Česku, ale podobně v jako dalších verzích by měl sloužit k propagaci České republiky a nabídnout tak ucelený pohled na dění v Česku včetně historie, vědy či cestování,“ řekla šéfredaktorka Radio Prague International Klára Stejskalová.

Radio Prague International je stanice Českého rozhlasu fungující s podporou Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Denně vyrábí zpravodajské půlhodinové pořady v pěti jazycích, v nichž zahraniční posluchače, krajany i cizince v České republice informuje o událostech na našem území. Stanice rovněž provozuje webový portál radio.cz v českém, anglickém, německém, ruském, španělském a francouzském jazyce. Zahraniční vysílání rozhlasu bylo v Československu zahájeno v roce 1936.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .