Český rozhlas rozšířil svůj servis o první zpravodajský podcast

Český rozhlas spustil svůj první původní zpravodajský podcast s názvem Vinohradská 12. Podcast je dostupný na zpravodajském serveru rozhlasu a ve všech podcastových čtečkách i prostřednictvím streamovací služby Spotify.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Podcast připravuje tým pod vedením Lenky Kabrhelové, moderátorky a bývalé zahraniční zpravodajky Českého rozhlasu v USA a v Rusku. Nový zpravodajský formát reaguje zejména na měnící se návyky posluchačů, kteří jsou zvyklí vyhledávat audio obsah na mobilních zařízeních a poslouchat ho, kdy sami chtějí.

Nabízíme lidem novou službu tak, aby odpovídala současným zahraničním trendům v distribuci i výrobě audio obsahu. Podcasty se těší rostoucí oblibě nejen v USA, ale také ve Velké Británii nebo ve Švédsku. Společně s kolegy ze zahraničních médií pracujeme na vývoji nových audio formátů, které udávají tón v moderní produkci obsahu, jedním z výstupů je právě Vinohradská 12, podobný typ obsahu zatím na českém trhu nikdo nenabízí,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Formát je postavený na jednom aktuálním zpravodajském tématu dne a poskytuje kontext k plnému pochopení dané události tak, aby vybavil posluchače na ploše cca 20min všemi základními informacemi k orientaci v tématu.

Zpravodajský cyklus se neustále zrychluje, ocitáme se zahlcení přílivem titulků a jmen, zejména na sociálních sítích a v online prostředí se střídají zprávy a nové události tempem, ve kterém se lidé začínají ztrácet. Chceme nabídnout možnost, jak zůstat v obraze a neztratit se v záplavě nových informací,“ uvedl Radek Kedroň, šéfredaktor zpravodajského serveru iROZHLAS.cz.

Podcast bude publikovaný každý pracovní den ráno na iROZHLAS.cz a v podcastových čtečkách pro zařízení s operačním systémem iOS či Android, stejně tak i na streamovací službě Spotify. Bližší informace k odběru podcastu jsou uvedeny na webu iROZHLAS.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .