Český rozhlas Region se mění, bude z něj Český rozhlas Vysočina

Český rozhlas Region se od 1. června 2017 stává Českým rozhlasem Vysočina. Pro posluchače na frekvencích 87,9 a 90,1 FM, se nic zásadního nemění. Regionální studio Českého rozhlasu využije nový název k obohacení programu.

cesky-rozhlas-logo-3-651

Programové novinky se objeví v denním vysílání i o víkendu

ČRo Region následuje další sesterské stanice veřejnoprávního Českého rozhlasu, které mají ve svém názvu město nebo název regionu, ve kterém vysílají. „Věříme, že naši posluchači a fanoušci nový název přijmou a budou nás nadále ladit ještě ve větší míře, než dosud,“ říká ředitel Regionálního vysílání ČRo Jan Menger.

Každé ráno se mohou posluchači Českého rozhlasu Vysočina nově těšit na Soudničky známého advokáta Iva Jahelky. V ranním vysílání se objeví i více informací z regionu, redaktoři se přihlásí přímo z míst, kde se něco děje. Dopolední vysílání nově oživí pravidelná poradna, do které si budou moci posluchači zavolat o radu vybranému specialistovi.

Příběhy z Vysočiny nahlédnou do historie i současnosti měst i vesniček

Programová rubrika Příběhy z Vysočiny nahlédne do historie i současnosti měst, vesnic a vesniček na Vysočině. Pravidelné polední Písničky na přání budou i nadále plnit Naďa Urbánková a Jarda Hypochondr.

Také víkendoví posluchači si přijdou na své. Hodinu před nedělním obědem jim zpříjemní Jan Rosák, který si bude do své talk show zvát známé osobnosti z řad herců, zpěváků, lékařů či sportovců. Podvečerní víkendové vysílání obohatí i unikátní seriál dokudramat Historie českého zločinu o nejzajímavějších případech české kriminalistiky,“ doplňuje ředitel stanice ČRo Vysočina Zdeněk Duspiva.

RDS bude zobrazovat název R-VYSOC

Frekvence vysílání zůstávají stejné – hlavní frekvence pro celou Vysočinu 87.9 FM a lokální pro Třebíčsko 90.1 FM. V autorádiích a na přijímačích s informačním displejem se při naladění stanice objeví R-VYSOC.

Tvar internetové adresy bude nově vysocina.rozhlas.cz s tím, že všechny fungující odkazy z minulé doby nepřestávají fungovat.

Profil na sociálním portálu Facebook bude mít název Český rozhlas Vysočina.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .