Český rozhlas přivede do Českého Krumlova Euroradio Folk Festival

Ve dnech 19.–22. července se v prostorách Zámecké jízdárny v Českém Krumlově uskuteční 38. ročník Euroradio Folk Festival. Přes dvacet kapel z různých koutů Evropy a jedna z Jižní Koreje představí, jak lze moderním přístupem aktualizovat pestrou tradiční hudbu.

cesky-rozhlas-logo-3-651

Festival pořádá Český rozhlas za podpory Ministerstva kultury České republiky, Jihočeského kraje a města Český Krumlov. Záznamy koncertů zazní na řadě evropských rozhlasových stanic a zahajovací koncert živě přinese Český rozhlas Vltava.

Máme velkou radost, že se letošní Euroradio Folk Festival uskuteční v Čechách a je pro nás ctí, že jej v kulisách kouzelného Českého Krumlova můžeme organizovat. Festival reflektuje pestrost současné world music a je proto skvělou příležitostí přesvědčit se o tom, že není folk, jako folk,“ říká ředitelka Programu Eva Hazdrová Kopecká.

Hudební produkce se budou odehrávat na dvou pódiích v malebných prostorách českokrumlovského zámku. Ve venkovních prostorách Respiria a v interiérech Zámecké jízdárny se představí na sto hudebníků z celého světa.

Posluchači se v rámci festivalu mohou těšit na různorodé přístupy a zvuky, od akustické klasiky k překvapivým spojením a fúzím. Hudebníci využívají kantely, kobzy, housle, akordeony nebo balalajky a slyšet budou i bicí a elektrické hudební nástroje,“ říká hudební dramaturg Aleš Opekar.

a festivalu vystoupí například česká kapela Ponk, norští Kjorstad Brothers, španělská skupina La Banda Morisca, rakouští Federspiel, Katarína Máliková ze Slovenska nebo estonské duo Puuluup.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .