Český rozhlas pokračuje v projektu Rádio Retro

cro-radio-retro-167Český rozhlas přináší dalších 24 hodin pořadů ze svého bohatého archivu. Od 3. června do konce měsíce nabízí další várku celodenního vysílání, které je možné poslouchat ve streamu z webových stránek rozhlasu nebo v digitálním rozhlasovém multiplexu. Projekt navazuje na úspěch Rádia Retro, který Český rozhlas připravil k 90. výročí zahájení rozhlasového vysílání na našem území.

Cílem projektu Rádio Retro II. je otevřít obrovský rozhlasový archiv a připomenout úspěšné a mnohdy unikátní pořady a hlasy známých herců a moderátorů. V původních délkách si tak posluchači mohou připomenout nebo slyšet úplně poprvé populární rozhlasové pořady, jakými byly např. Vinárna u Pavouka Jiřího Šebánka a Zdeňka Svěráka, Písničky z celuloidu uváděné Františkem Filipovským, Dobré jitro s Danou a Emilem Zátopkovými nebo Soukromý dotazník s Františkem Nepilem. Zazní dobový záznam hokejového utkání z MS v hokeji v roce 1947, vydání pořadu Meteor z let šedesátých nebo hudební bloky připravené Martou Kubišovou a Lubomírem „Rádio Retro vyvolalo velkou odezvu mezi posluchači.

Jen na webu Českého rozhlasu si ho poslechlo kolem 50 tisíc lidí. A to nepočítáme posluchače v digitální platformě DAB, kde Retro poslouchaly další stovky až tisíce potenciálních posluchačů. V každém případě se znovu potvrdilo, že rozhlasová historie ukrývá drahokamy, které na denním světle dokáží zazářit stejně jako před desítkami let. Posluchači si jen stěžovali, že 24 hodinová smyčka je málo a po pár dnech se oposlouchá. Proto jsme připravili úplně novou verzi Rádio Retro II., i když jsme s tím původně vůbec nepočítali. Je to bonusový dárek rozhlasovým fajnšmekrům. Když máme 90. narozeniny, můžeme si dovolit posluchače trochu rozmazlovat, “ říká autor projektu, ředitel Centra vysílání Českého rozhlas Ondřej Nováček.

Vysílání Rádia Retro II. doprovodí současným komentářem moderátoři Daniela Brůhová a Tomáš Černý. Ti budou uvádět ukázky do historických souvislostí a připomínat další zajímavé okolnosti vysílaných materiálů. Mezi 6. – 18. květnem si vysílání projektu Rádia Retro naladilo 36969 unikátních uživatelů, což je 9,3% z celkového počtu všech unikátních přístupů na online vysílání všech stanic Českého rozhlasu.

Na rozdíl od vysílání Rádia Retro je 24 hodinová smyčka Rádia Retro II. upravena tak, aby posluchač ve stejnou hodinu následujícího dne neslyšel nikdy to samé a mohl tak objevit ještě víc z bohaté archivní historie rozhlasu.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Pvtr

    Rádio Retri je výborný nápad a díky za něj. Chválím i za pozitivní změnu – změnu časů opakování jednotlivých pořadů, díky čemuž si lze poslechnout celý program a nepřijít o výborné pořady, které se vysílají v noci, kdy běžný posluchač rádio neposlouchá.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .