Český rozhlas Plus má nové vysílače

Český rozhlas spustil další tři nové FM vysílače pro stanici Český rozhlas Plus. Pro města Benešov, Vlašim a Šumperk byly spuštěny nové vysílače. Od pondělí 4. května tak zajišťují posluchačům lepší poslech stanice Český rozhlas Plus. Vysílač pro město Benešov bude spuštěn na kmitočtu 104 MHz s výkonem 100 Wattů ERP, pro město Vlašim na kmitočtu 91 MHz s výkonem 100 Wattů ERP a pro město Šumperk na kmitočtu 101,5 MHz s výkonem 200 Wattů ERP.  U všech tří nových vysílačů byla použita vertikální polarizace.

Český rozhlas Plus vysílá na většině území České republiky 24 hodin denně v pásmu VKV – FM. Síť postupně doplňuje a rozšiřuje. „Spuštěním těchto nových vysílačů jsme přinesli kvalitnější pokrytí stanice ČRo Plus do Středočeského a Olomouckého kraje. Ve všech třech případech jsou vysílače umístěné ve významných lokalitách, na kterých jsme pracovali delší dobu,“ uvedl ředitel Techniky a správy Českého rozhlasu Karel Zýka.

Na základě individuálního oprávnění vydaného Českým telekomunikačním úřadem byly všechny tři nové vysílače spuštěny 4. května 2020 v 11 hodin z lokality Benešov – Bezručova, Vlašim – Komenského a Šumperk – Vrchlického.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .