Český rozhlas otevřel nové prosklené studio na Vinohradské třídě pro Radio Wave

Dne 11. dubna se v 11.00 hodin bylo slavnostně otevřeno nové vysílací studio Radia Wave Českého rozhlasu. Pásku přestřihl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral, architekt Jan Šesták ze studia pha a violoncellistka a modelka Terezie Kovalová. Oslavou otevření studia byla pouliční party pro veřejnost, která se uskutečnila 16. dubna v přilehlé Balbínově ulici.

Vzhled původního studia Radia Wave, foto: Český rozhlas

Vzhled původního studia Radia Wave, foto: Český rozhlas

Spuštěním stanice Radio Wave odčinil Český rozhlas dluh vůči mladé generaci, pro kterou do té doby v rozhlasovém éteru neexistovalo kvalitní vysílání. Díky novému studiu bude Radio Wave doslova v bezprostředním kontaktu s posluchači. Je to další krok k tomu, aby byl Český rozhlas vůči veřejnosti co nejvíce otevřenou institucí,“ uvedl generální ředitel René Zavoral.

Návrh vysílacího studia je společným dílem architektů Marka Deyla a Jana Šestáka ze studia pha. „Základním rysem je interakce s vnějškem a okolím a kontakt s divákem, to je ta atraktivita, kterou jiná vysílací studia nemají. Nosným prvkem je korporátní barevnost Radia Wave, stejně jako vlna, která ve studiu vznikla a má symbolizovat organičnost,“ řekl o studiu architekt studia pha Marek Deyl.

Oslavou otevření nového studia bude pouliční slavnost Radio Wave Opening Session, jež se uskuteční 16.4. odpoledne v Balbínově ulici. Návštěvníci se můžou těšit na venkovní stage, kde vystoupí Hugo Toxxx, Schwarzprior, Kovadlina, Lo/ve, PrettyOldSound a Role. Další stage bude v prostorách Českého rozhlasu, ve studiu S1, kde zahraje Monika Načeva se svým novým projektem: Průvan v hlavě, dále pak Dizzckock a VJ Kolouch.

Na otevírací session nebudou chybět stánky s domácím jídlem, chillout zóna ani program pro děti, který nabídne Rádio Junior.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .