Český rozhlas odčinil dluh mladé generaci, před deseti lety spustil Radio Wave

Píše se rok 2016 a právě nyní si okruh Českého rozhlasu pro mladé připomene 10. výročí zahájení vysílání. Desáté narozeniny oslaví Radio Wave 13. ledna ve svátečním vysílání. Na 16. leden chystá narozeninovou párty.

wave-studio-ilust-651

Ve středu narozeniny, příští sobotu narozeninová párty

Spuštěním stanice Radio Wave odčinil Český rozhlas dluh vůči mladé generaci, pro kterou do té doby v rozhlasovém éteru neexistovalo kvalitní vysílání. Za deset let se z Radia Wave stal respektovaný projekt zahrnující celé spektrum multimediálních formátů. Naším cílem je, aby stanice nadále byla vývojovou laboratoří propojující audiovizuální obsahy s on-line prostředím a sociálními sítěmi a vytvářející obsahy i pro některé další stanice,“ uvedl náměstek pro program a vysílání René Zavoral, jenž je jedním z pěti finálových kandidátů na generálního ředitele Českého rozhlasu.

Desáté narozeniny oslaví Radio Wave 13. ledna ve svátečním vysílání, v němž posluchači uslyší gratulace fanoušků i osobností blízkých Wavu. Z éteru zazní největší hudební hity Radia Wave, nejúspěšnější příspěvky v historii stanice i skladby na přání. Narozeninový obsah bude i na webu Radia Wave, o jehož speciální vizuální podobu se postarali výtvarníci Jiří Franta a David Böhm.

Příznivci a posluchači Wavu jsou zváni také na narozeninovou party, která se uskuteční 16. ledna v pražském klubu MeetFactory a vystoupí na ní syrský zpěvák Omar Souleyman.

První roky vysílalo Radio Wave na VKV, nyní je k dispozici pouze digitálně

Okruh Českého rozhlasu Radio Wave byl původně koncipován jako digitální rozhlasová stanice pro mladé. Spuštění vysílání nakonec proběhlo i na VKV ale pouze v Praze, kde Radio Wave využívalo kmitočet 100,7 MHz původně patřící okruhu ČRo Region.

Po dvou letech vysílání bylo Radio Wave nuceno FM frekvenci opustit na nátlak tehdejších členů Rady Českého rozhlasu. Od té doby vysílá v rozvodech kabelové televize a v digitálních sítích včetně terestrického vysílání DAB+.

Klip k deseti letům Radia Wave

Další informace a průřez relativně krátkou historii Radia Wave přineseme v sérii článků ve druhé polovině ledna.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .