České Radiokomunikace spouští digitální rozhlasový vysílač v Berouně

České Radiokomunikace připojují do sítě experimentálního digitálního rozhlasového vysílání Českého rozhlasu nový vysílač v Berouně. Ten doplní dosavadní vysílání ze Žižkova. Zvýší se tak pokrytí signálem a kvalita příjmu. V rámci experimentálního vysílání mají posluchači možnost naladit si stanice Českého rozhlasu v Praze a středních Čechách včetně čistě digitálních stanic.

Newsroom Radiožurnálu, ilustrační foto Český rozhlas

Newsroom Radiožurnálu, ilustrační foto Český rozhlas

Ověřování parametrů pro plánování celoplošných DAB sítí

Začlenění vysílače v Berouně do digitální rozhlasové sítě má za cíl ověřit optimální technické nastavení DAB multiplexu a ověřit nové možnosti digitálního rozhlasového vysílání.

Radiokomunikace potvrzují svou pozici technologického inovátora, a to i v oblasti digitálního rozhlasového vysílání. Jsme rádi, že se o popularizaci a rozvoj digitálního vysílání stará právě Český rozhlas, který k němu může přitáhnout široké spektrum posluchačů,“ říká Martin Gebauer, generální ředitel CRA.

Cílem současného experimentu je ověřit reálné parametry digitálního rozhlasového vysílání pro plánování celoplošných DAB sítí. Vysílání probíhá ve III. pásmu, které se používá i v ostatních evropských zemích. Digitální vysílání lze přijímat prostřednictvím rozhlasových přijímačů podporujících standard DAB+.

Technické parametry:
Typ kódování: DAB+
Kanál: 12C (227.36 MHz)
Výkon ERP: 100 W
Polarizace: V
Pokrytí obyvatel cca 17%

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .