Česká rádia zvou na vodu, na kolo, za hudbou nebo na půlmaratón

024_vikend_tipyPROGRAMOVÝ PRŮVODCE RADIOTV – S příchodem léta lákají české rozhlasové stanice také mimo své FM vlny, o víkendu vyrazí rádia například na vodu, absolvují výlet na kolech, uspořádají taneční večírek. Bohatý program je ovšem připraven také přímo v éteru. Příznivci si vychutnají záznamy živých vystoupení, rozhlasové hry nebo budou moci vyslechnout rozhovor se zajímavými hosty.

Přinášíme vám další víkendové tipy, tentokrát se zaměříme zejména na akce, které se konají mimo rozhlasový éter. Rozhodně ale nesmí chybět ani upozornění na zajímavé programy ve vysílání. Abecední seznam stanic a tipů na jejich víkendový program hledejte tradičně v přiloženém PDF dokumentu.

PROGRAMOVÉ TIPY RADIOTV: 24. TÝDEN 2011

Sportovní akce v éteru i mimo něj

Rádio Impuls se chystá na vodu, moderátoři a redaktoři nejposlouchanější české stanice budou v sobotu a neděli sjíždět řeku Sázavu na trase Čerčany – Pikovice. Celý víkend se budou do vysílání hlásit živými vstupy.

Také letos vás čeká poznávání krásných míst a objevování vinařských tradic s Českým rozhlasem Brno. Letos se jede 18. června ze Znojma a trasou zamíří účastníci do Podyjí i do Rakouska. Kompletní program najdou zájemci na brno.rozhlas.cz.

DOPORUČUJEME: Karlínská budova ČRo slaví sté výročí

V Olomouci, hanácké metropoli, proběhne v sobotu druhý ročník Olomouckého půlmaratónu. V 17:00 startuje Allianz Rodinný běh, o dvě hodiny později startují všichni jednotlivci. Akci mediálně podporují a doprovodný program chystají Radio Čas, Rádio Haná a Český rozhlas Olomouc.

Pod širé nebe zve například rádio City, Ladronka Open AirParty přináší večírek pod širým nebem. Akci si můžete prodloužit už odpoledne na in-line bruslích nebo na písku při plážovém volejbalu.

Fajn Radio potom pod širým nebem na nádvoří hradu Kotnov pořádá Midnight Sun v Kotnov Music Clubu.

vikend_tipy_bannerHudební koncerty zvučných jmen

Ve vysílání českých rádií zazní o víkendu několik koncertů. ČRo 1 – Radiožurnál v rámci cyklu Naživo odvysílá záznam z vystoupení amerického hudebníka Stevieho Wondera (festival Glastonbury 2010).

Classic FM zprostředkuje v sobotu koncert na přání posluchačů, ti vybrali Polonézu od Henryka Wieniawskiho.

STÁLE PROBÍHÁ: Posluchači Egrensis vybírají moderátory

Pokud se nedostanete na pražský koncert Bryana Adamse, nemusíte zoufat. Rock Radia v neděli ve 22:00 odvysílají záznam jeho dřívějšího vystoupení.

Četba a rozhlasové hry

V neposlední řadě zveme na vlny Českého rozhlasu. Dvojka ČRo odvysílá hru Martin Eden aneb Námořníkův osud. Dílo bylo napsáno na motivy autobiografie Jacka Londona. V sobotu  večer potom odvysílá Dvojka ČRo povídku od Jacka Londona s názvem Bílý a žlutý.

ČRo 3 – Vltava v sobotu zahájí novou četbu na pokračování, po sedm podvečerů uslyšíme dramatizaci Femme fatale od Jiřího Kratochvíla. Nastudoval režisér Pavel Krejčí s Petrou Janečkovou, Michalem Przebindou a Jiří Ornestem v hlavních rolích.  Připravilo studio ČRo Hradec Králové.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .