Wave má šanci – vláda novelu schválila

wave.jpgVláda dnes schválila novelu zákona o Českém rozhlase, díky níž by se Rádio Wave mohlo vrátit do pásma VKV. Píše o tom web Aktuálně.cz.

Novela nejprve musí projít schvalovacím mechanismem (poslanci, senátoři, prezident). Teprve po podpisu Václava Klause pod novelu se Wave může vrátit na Cukrák (pokrytí Praha a střední Čechy) na frekvenci 100,7 MHz.

Návrh na novelu předložil poslanec Ondřej Liška (SZ). Do zákona o Českém rozhlasu navrhuje vsunout jedinou větu. Ta by měla zajistit, aby Český rozhlas mohl analogově, v pásmu velmi krátkých vln, vysílat nejen tři celoplošné programy a programy regionálních studií jako dosud, ale nově také „jeden další rozhlasový program, jehož vysílání může přijímat nejvýše 40 % obyvatel České republiky počítaných podle údajů vyplývajících z posledního sčítání lidu“.Tím by odpadla ona námitka o neregionálním charakteru vysílání Radia Wave.

Autor článku:

Komentáře (4)

  1. Jose

   Ano. Konečně zase prošlo něco kladného. Nyní jde o to, kdy se na avízovaných 5 vysílačích doopravdy objeví.

  2. Jose

   I když by jsem měl poznámečku. Má jít o města:
   PRAHA, BRNO, OSTRAVA, PLZEŇ, HRADEC KRÁLOVÉ.

   Přitom, ale v této cuase se od samého začátku hovoří o městech, kde jsou VŠ.
   Takže by patřilo ještě do těhle měst: Znojmo, Třebíč, Zlín, Jihlava, Olomouc, Opava, Havířov, České Budějovice, Písek, Karlovy Vary, Ústí nad Labem a Liberec.

   Škoda, že ve zmíněných městech se nenajdou také frekvence ČRo, které by se daly ,,vyšetřit“. Např. v Liberci je dvoják ČRo 5 Sever a to 102,3 Proseč a k tomu ještě i 91,3 Vratislavice nad Nisou. Ale tvrdí, že je to prý nutné.

   Nu, když neprší, alespoň, když kape. Lepší vrabec v hrsti, nežli holub na střeše.

  3. Jose

   I když faktem je, že tenhle vrabec ještě docela pěkně poletuje ve vzduchu a jak jest psáno musí to projít parlamentem, senátem a ještě podepsat prezident. A zvláště u toho posledního to může být dosti velký problém.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: