RRTV: RockZone smí upravit program

rrtv_013

Třinácté zasedání Rady pro rozhlasové a vysílání (RRTV) nepřineslo nové kmitočty, jedinou novinkou je povolení programové skladby RockZone 105,9 FM.

RRTV zastavila s provozovatelem Rádia Impuls, společností Londa, správní řízení o přidělení kmitočtů Mirošovice 98,3 MHz / 50 W a Žebrák 98,5 MHz / 50 W, neboť podle Rady se žádost stala „zjevně bezpředmětnou„.

DOPORUČUJEME: Rádio Impuls koordinuje nové kmitočty jako protitah vůči Rádiu Dálnice

Společnost Londa získala od RRTV povolení k úpravě programové skladby vysílání a vysílacího schématu dle předchozí žádosti pro okruh RockZone 105,9 FM.

ZE ZASEDÁNÍ RRTV: Rada vytýká Nově nevyváženost, v TN informovala jednostranně

Rada se dále seznámila se stížností posluchačů, mimo jiné na programovou skladbu ČRo 1 – Radiožurnál či program Bonzák na programu Kiss Jižní Čechy. RRTV vzala na vědomí rozsudek Nejvyššího správního soudu, v němž byly zamítnuty kasační stížnosti RRTV a stěžovatele Rádia Samson, kterým byla udělena společnosti licence k provozování vysílání.

NÁZOR: Frekvence 1 by zasloužila pokutu za vulgarismy a urážky posluchačů

Autor článku:

Komentáře (4)

  1. Martin Petera Autor příspěvku

   Ačkoli neznám podrobnosti, nemyslím si, že dojde k úpravě hudby. Spíše se bude jednat buď o nějakou programovou novinku či úpravu stávajících pořadů. Dechovka by určitě vedla ke zrušení licence :-D

  2. Jose

   No, to v ČR a s touto RRTV asi nikoli. RADIO HEY také hraje dosti vysoké procento popu místo rocku a nikdo jim licenci nezrušil. Naopak, když posluchači na Moravě žádali po RRTV prověření této stanice, zda je jejich vysílání ještě v souladu s licencí, tak RRTV opověděla, že ano. Ze samotného HEY pak přišla odpověď, že zmínění posluchači jsou šovinisté a jiný představitel z HEY prohlásil, že na hudbě kterou hrají vůbec nezáleží, že je to jen taková vata k jejich blábolení. Takže, když pop projde HEY, proč by Rock Zone neměla projít třeba právě dechovka.

  3. Jose

   Jinak, když si přestanu dělat srandu, tak docela dost nechápu, proč si tam pěstují jako kontakt pro novináře a promo managera Josefa Zuba Vlčka, známého například legendárním dokumentem Hudba 85 nebo jeho Pořady pro otrlé, když ten člověk má takové znalosti o rockové hudbě, jako ti nejlepší z Beatu a měl by tam být jednoznačně na pozici hudebního ředitele. Pak by to jejich vysílání bylo nejspíše o něčem jiném a nemohli by zaostávat za ostatními rockovými rádii v ČR, což se právě stalo, díky podstatnému zlepšení Rock Maxu a dosti úspěšnému startu Čas Rock. A toto zaostávání za současným českým rádiovým rockovým standardem nejspíše právě vede k některým změnám v programu. Ale nemohu si pomoci, ten potenciál v tom Vlčkovi tam mají a opravdu nechápu, proč ho nevyužijí. Co by měla říkat taková Rock Rádia, která tam vaří z vody a používají přeškolené popaře, ale už se to za tu dobu, co si hrajou na Rock Rádia začali docela úspěšně učit. Nebo o co je horší situace v HEY, kde si všechny rockery vyházeli a velí tomu nějaký magor, pro kterého je hudba jen vata a nerozezná rock od popu. Rock Zone tam prostě stále Vlčka v teamu má. Jen ho začít používat. Co by za to chtěl to nevím. Třeba už ho to nebaví nebo nemají na to aby mu zaplatili, tak si ho platí jen jako kontakt pro novináře. Já nevím, v čem je problém. Ale vím bezpečně, že ten člověk zná a umí.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: