Česká rádia uctí památku polských obětí

polsko_stuhaAKTUALIZOVÁNO Český rozhlas uctí obětí minutou ticha a sérií speciálních pořadů, přidávají se i komerční rádia.

Minutu ticha jako připomínku tragické události odvysílají všechny stanice Českého rozhlasu (ČRo) v sobotu 17. dubna v pravé poledne. Ke dni smutku dojde k úpravám hudebního programu, změny nastanou i v případě zábavných pořadů a soutěží. ČRo 1 – Radiožurnál bude během dne informovat o průběhu sobotního smutečního obřadu. Hostem Dopoledního Radiožurnálu v 11:05 bude farář Zbigniew Czendlik. Zrušen bude pořad Děti vám to řeknou (sobota 13:35). ČRo 2 – Praha ruší Tobogan z Divadla U Hasičů, místo něj zařazuje Toboganu v pyžamu se Zitou Kabátovou. V neděli namísto pořadu Lenoška Ivo Šmoldase bude zařazena repríza Nostalgického muzea s Radovanem Lukavským. ČRo 3 – Vltava nabídne verše a hudbu polských autorů a skladatelů. V 10:00 je připraven rozhovor s polským režisérem Andrzejem Wajdou o filmu Katyň.

PODROBNÉ INFORMACE: REGIONÁLNÍ A SPECIÁLNÍ STANICE ČRO

Regionální stanice Českého rozhlasu ruší veškeré zábavné a hudební programy. Zejména se to týká zábavných rubrik Klasika českého humoru, Nalaďte si legraci speciál nebo Divadlo noc. Radio Wave neodvysílá pořad Modeschau o módě a trendech, zařadí duchovně laděný pořad Vizionáři s polonistou Vojtěchem Síchou.

Přidají se i komerční rádia. Za všechny zmiňme například Rádio Haná. Z víkendového proudu mizí soutěže Benzín zdarma a Hanácká chvilka poezie (vysílání o víkendu po 13:00). Chybět budou i zábavné rubriky Pepin z Hané, Šišounovy hlody a další. Sobotní pravé poledne přinese píseň Candle in the Wind od Eltona Johna.

Minutou ticha se připojí také Fajn Rádia, Hitrádia a Rádio Čas. V sobotu ve 12:00 utichnou všechny vysílače těchto rádií, aby společně uctily památku polských obětí. Fajn Rádia se k celonárodní pietě připojí i písní Johna Lenona – Imagine.

AKTUALIZACE:

Rádio Blaník upravilo po oba víkendové dny své schéma, zrušeny byly pravidelné víkendové kulturní pozvánky. V právé poledne začala symbolická minuta ticha následovaná písní od Johna LenonaImagine. Ve zpravodajství se Rádio Blaník samozřejmě věnovalo informacím ze smutečních akcí. Moderátoři přizpůsobili moderaci programem.

Většina českých rádií přinesla ve 12:00 právě píseň Johna Lenona, výjimkou byla Rádio Haná a Rádio Rubi, která hrál Eltona Johna (Candle In The Wind), vyčlenila se také například Kiss Rádia, ta přinesla píseň Adiemus od stejnojmenného hudebního projektu. Rádio Impuls se společně s Českým rozhlasem na minutu odmlčelo.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .