ARO chce měřit poslechovost celoplošných stanic

aroPodporu rozvoje rozhlasových stanic v analogovém a digitálním vysílání si klade za cíl nové sdružení Asociace rozhlasových organizací (ARO).

Společnosti Český rozhlas, Lagardere Active ČR a Londa se ve čtvrtek 17. února sdružily v nové Asociaci rozhlasových organizací (ARO) v České republice. Hlavním předmětem činnosti této organizace je podpora rozvoje rozhlasových stanic v analogovém a digitálním vysílání. Zároveň bude zadávat výzkumy spojené s rozhlasovým vysíláním (a s tím spojené efektivnější vynakládání finančních prostředků), zabývat se pak bude rovněž koordinace přechodu na digitální vysílání.

Výhledově se chce ARO zaměřit na oblast elektronického měření poslechovosti celoplošných stanic, důvodem jsou „programové účely a zkvalitnění obchodních produktů pro klienty„. K nově vzniklé asociaci se vyjádřili představitelé všech zúčastněných stran.

DOPORUČUJEME: RadioProjekt III.+IV.Q 2010: Nejvíce rostou celoplošná rádia

Vítám vznik podobné instituce. Mám za to, že se zde nabízí unikátní možnost spolupráce mezi rozhlasem veřejné služby a komerčními stanicemi. Vzájemná užší komunikace bude určitě přínosná pro všechny zúčastněné,“ těší se na spolupráci v ARO prozatímní ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

Nová asociace má ambici být významnou platformou pro spolupráci celoplošných rozhlasových stanic a koordinaci jejich zájmů,“ říká president Lagardère Active ČR Michel Fleischmann k založení organizace.

Z ARCHIVU: I negativní reklama se počítá. V Lagardere si to uvědomují

Bereme asociaci jako místo výměny názorů odborníků jak z oblasti veřejnoprávního tak i soukromého vysílání. Doufáme, že v diskusích vyjdou najevo konkrétní body, kde se na naše zájmy prolnou, přitom očekáváme, že výsledek bude z dlouhodobého hlediska přínosem nejen pro udržení stávající role rádia jako media ve veřejném prostoru, ale i také přínosem pro hledání nových možností rozhlasového vysílání,“ uvedl Jiří Hrabák, generální ředitel Londa.

Autor článku:

Komentáře (3)

    1. Václav Kadlček

      To je jedna z možností a zadruhé cesta jak snížit úroveň čro na nízkou úroveň těchto privátů. Kdyby aspoň rozhlas spolupracoval s Radio Investments. Jinak poslechovost budou tyto priváti vykazovat ve svůj prospěch. Podle mě čro nepotřebuje pracovat s další mafiií, když poplatky dostává. Ale ani to rozhlasu nestačí, aby šel svojí cestou, tady je vidět, jak je lehké ho ovlivňovat.

    2. Ivo Rottenberg

      Myslím, že budeme ještě hloubeji. Při podobných, jako současných příjmových podmínkách, zřejmě ovlivněnými sluneční aktivitou, je DAB jediným slušným řešením.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .